Bitcoin, son üç günde yaklaşık 1.000 dolar yükseldi, şimdi bir kez daha 10.800 dolar oldu.

Yaklaşık% 10’luk bir yükseliş tersine benziyor, belki de bitcoin 14.000 $ almak için yavaş bir girişime devam edebilir.

Bitcoin fiyatı, Ağustos 2019
Bitcoin fiyatı, Ağustos 2019

Yukarıdaki son model mayıs ortasındaki gibi gözüküyor, bir düşüş, ardından bir kez daha yükselme denemesi, ardından bir bardak ve sap olarak ortaya çıkan başka bir damla.

Bunun nedeni, direnç seviyelerinde tüccarların büyük olasılıkla kar elde etmeleri, 14.000 $ açık bir direnç çizgisi olması olabilir.

Bu arada, eğer yükselirse, o zaman boğa baskısı yükseliyor, bunun bir nedeni belki de dolara karşı düşen Çin’in Yuanı (CNY).

USD / CNY, Ağustos 2019
USD / CNY, Ağustos 2019

Trump, 300 milyar dolarlık Çin malı için % 10’luk bir ithalat vergisi uyguladı ve bu da 250 milyar dolarlık bir önceki% 25 tarifeye ilave oldu.

Yani, tüm Çin malları şimdi vergilendiriliyor, Çin de tüm ABD malı, 120 milyar dolarlık bir ithalat vergisi ile vergi alıyor.

Bunun iki ülke ve belki de ilişkiler arasındaki ticarette ne yapılması gerektiği görülmeye devam ediyor, ancak CNY’nin sonucu Mayıs ayından bu yana en büyük yeşil mumlardan birinde net bir sıçrama oldu.

Yuan- Dolar

CNY dolara 7’ye yaklaşıyor, yanlara doğru kaçtı, şimdi belki yeni bir trend oluşturuyor.

Piyasalar, Çin parasının daha fazla devalüasyonunu öngörüyorlarsa,bitcoin üzerinde bir etkisi olabilir, çünkü orada yaşayanlar bitcoin ile bir değeri korumak için mücadele edebilirler.

Böyle bir mücadelenin beklentisiyle, diğerleri önden çalışabilir, şimdi Trump’ın tarife gündemini özellikle Avrupa’ya genişletip genişletmeyeceği belli değil.

İkincisi Çin’den daha fazla kaldıraca sahip olabilir çünkü ABD mallarını, özellikle sosyal medya gibi teknoloji hizmetlerini tüketme eğilimindedirler.

Bu nedenle, Avrupa ile yapılan bir ticaret savaşı Amerika’ya hem ekonomik hem de başka türlü zarar verebilirken, özellikle dijital hizmetlerin söz konusu olduğu durumlarda Avrupa ekonomisini güçlendirebilir.

Dolayısıyla, Trump’ın şimdiki kadar uzak olmayan ABD seçimleriyle bir kampanya kipinde çürümeye maruz kalmak isteyip istemediği belli değil.

Bu tarifelerin işe yarayıp yaramadığı da açık değil, görünüşte şu ana kadar az gelir getirdi ve son zamanlardaki büyümenin, açık ve aşamalı vergilendirmeyi enflasyonist bir para arzı yoluyla çok gerileyen vergilendirmeye aktaran borç kaynaklı vergi indirimleri nedeniyle daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Ardından , potansiyel olarak pazarlık yapma ihtimali bulunmadığından pound çöküyor , küresel parasal tablo daha fazla bitcoin büyümesi için oldukça elverişli görünüyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here