Son zamanlarda medyaya konuşan yerel polis, aldatmacanın temel formatının, yeterli özeni göstermeyen yatırımcılar için işe alım malzemesi olarak işlev gören çevrimiçi makalelerin kullanımını içerdiğini belirtti. Tipik olarak, makaleler öne çıkan Singapurlu kamu figürleri ve ünlülerin iddia edilen aldatmaca yatırım programları hakkında parlak onaylar ve referanslar, özellikli bireylerin başarısını taklit etmek isteyen birkaç düşük seviyeli yatırımcı çekmek.

CCN , Eylül ayında, böyle bir web sitesinde, yatırımcıların paralarını çok tehlikeli bir bitcoin yatırım planına koymaları için Tharman Shanmugaratnam, MAS başkanı ve Başbakan Yardımcısı olarak atfedilen yorumları kullandığını bildirdi . Web sitesi, iletişim bilgileri ve banka veya kredi kartı bilgileri de dahil olmak üzere kullanıcıların kişisel bilgilerini talep etti.

Bu makalelerdeki şüpheli yatırımcıların bağlantıları tıkladıklarında, bu yatırımları sunan web sitelerine yönlendirilir ve iletişim bilgilerini sunmaları istenir, daha sonra yatırım şemaları adına faaliyet gösteren temsilcilerle temasa geçilir. Polise göre, bu planlar genellikle Singapur dışında faaliyet gösterir ve Singapur Para Yönetimi (MAS) tarafından tanınmaz veya düzenlenmez.

Singapur’un şu anda, kripto para birimi ve blok zincirleme teknolojisi için Asya’nın en dostane yargı alanlarından biri olduğu ve hükümet düzeyinde bloktaşı benimsemeye , kripto – para birimi ödeme düzenlemesine ve ICO gözetimine yönelik birkaç eşzamanlı hamle yapıldığı hatırlanacak . Tüm bunlara rağmen, MAS şu anda kapsamlı bir kripto düzenleme çerçevesine sahip değildir ve kripto-para birimi yatırımı için herhangi bir teminat veya teminat sunulmamaktadır.

Polise göre, Singapur dışından yürütülen herhangi bir kripto yatırım planına para koymak, Singapurlu yatırımcılar için ek bir sahtekarlık riski katmanı sunarken, bunların gerçekliğini tespit etmek ve şemaların arkasındaki kişileri tanımlamak daha zordur. Buna ek olarak, bu tür programların işletmecilerine karşı iddiaları takip ederken, bu teşvikçiler Singapur hukukuna tabi olmadıkları için ekstra bir zorluk katmanı sunar.

CCN geçtiğimiz günlerde Singapur’un kripto para birimi yatırımı ve blok zinciri inovasyonu için küresel bir merkez haline geldiğini ve ada devletinin Ağustos ayında ABD’den daha fazla ICO’ya ev sahipliği yaptığını bildirdi .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here