Zincir içi ölçümler, birkaç ay önce satın alınan Bitcoin’lerin artık yatırımcıların elinde tutmaya devam ederken olgunlaştığını gösteriyor.

Analitik sağlayıcısı Glassnode, son ‘zincir haftasında’ raporunda, genel piyasa duyarlılığını belirlemek için madeni paranın olgunlaşma durumunu araştırıyor – ve bu hala yükselişte.

Mark Cuban’a göre altından daha iyi olan Bitcoin’in mevcut döngüdeki dördüncü düzeltmesinden sıçradığını ve madeni paralar olgunlaştıkça hodling güçlendiğini de sözlerine ekledi.

“Hem Bitcoin hem de Ethereum için zincir içi veriler, madeni paranın olgunlaşması giderek daha belirgin hale geldikçe ve ağ aktivitesi yükseldikçe, her iki varlığı da tutmaya yönelik güçlü bir kanıya işaret ediyor.”

BTC Hodl Açık

Veri sağlayıcısı, 155 günden daha uzun bir süre önce satın alınan BTC’yi ‘uzun vadeli sahip’ kripto paralar olarak tanımlıyor ve bu dönem, fiyatların 16 bin dolardan 18 bin dolara yükseldiği Kasım 2020’nin başındaydı.

Araştırma, madeni paralar olgunlaştıkça veya farklı yaş aralıklarında harcandıkça kalınlıkta artan renk bantlarını göstermek için Realized Cap HODL dalgalarını kullanıyor.

Bitcoin HODL
Bitcoin HODL Dalgaları – Glassnode

Bu boğa piyasasında erken biriken madeni paralar, o zamandan beri fiyatlar üç katına çıktığında bile satma konusunda isteksizlik göstererek o zamandan beri hareketsiz kaldı

Kurumlar ve uzun vadeli yatırımcılar, varlıkları hızlı bir şekilde boşaltma ihtiyacı hissetmeyecekler, oysa hızlı getiri arayan kaldıraçlı günlük tüccarlar, tasfiye edildiklerinde oynaklığa ve şiddetli piyasa düşüşlerine neden olanlardır.

155 günlük eski kripto paralar, geçen ay yaş eşiğini geçen BTC hacmini gösteren Net Pozisyon Değişimi metriğiyle daha da ölçülebilir.

“8 Nisan’dan bu yana, harcanandan daha fazla madeni para olgunlaşıyor ve bu metrik, bu hafta 96,5 bin / BTC / ay ile 6 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.”

Uzun vadeli sahiplerin elinde tuttuğu toplam BTC arzı da net dağıtım ve harcama döneminden sonra yükselmeye başladı.

“Bu metrik, toplamda, LTH’ler tarafından kar elde etmek için harcanandan daha fazla madeni paranın hareketsiz kaldığını ve güçlü eller tarafından HODL’landığını daha da güçlendiriyor.”

Bitcoin Fiyat Güncellemesi

CoinGecko’ya göre Bitcoin fiyatları, yazım sırasında yeniden gerileme yaşadı ve günde% 3.4 düşüşle 56.000 dolardan işlem gördü .

BTC , 3 Mayıs Pazartesi günü iki kez 59.000 $ ‘ı vurdu , ancak oradaki direniş, üstesinden gelemeyecek kadar güçlü olduğunu kanıtladı. Erken Asya ticareti sırasında 55.000 $ ‘a keskin bir düşüş görüldü, ancak bu kısa vadeli destek sağladı ve varlık zaten bu seviyeden sıçradı.

Ralliyi sürdürmek için, 50.000 $ ‘ın altına düşen başka bir düşüş bu boğa döngüsünün sonunu getirebileceğinden, Bitcoin tekrar 60.000 $’ ın üzerine çıkmalı.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here