Yatırımcılar İyimser Kalmak İçin Kripto Piyasası Düzeltmesine Meydan Okuyor
İş Telinde 6 Eylül 2018 tarihli bir rapora göre , yatırımcılar genel kripto piyasasındaki düşüşe rağmen, önümüzdeki yıl boyunca kripto yatırımlarına yatırım yapmaya istekli durumdalar. Bu, SharesPost tarafından yapılan Mid-Year Cryptocurrency ve Blockchain anketinde sunulan bir dizi analizden biridir.

Değişmemiş İyimserlik

FINRA tarafından tescilli bir broker-satıcısı olan SEC Kayıtlı Alternatif Ticaret Sistemi (ATS) ve Kayıtlı Yatırım Danışmanı olan SharesPost, kripto yatırımcılarına likidite çözümleri sağlamakta ve yatırım eğilimlerinin nabzını tutmak için benzersiz bir konuma sahiptir.

Şirketin geçenlerde yayımlanan 2018 yıl ortası anketi Temmuz ayında gerçekleştirildi ve 2,490 perakende yatırımcıdan ve 528 akredite yatırımcının çevrimiçi yanıtlarını içeriyordu.

Anketin sonuçları gösteriyor ki, en büyük kripto piyasası varlıkları – bitcoin ve etherum – Ocak 2018’deki ilk anketten bu yana ortalama yüzde 48’lik bir düşüş göstermiş olsalar da, ankete katılanların yüzde 59’u Temmuz ayında daha büyük bir bölümünü adayacaklarını belirtti. Yatırım sermayesi önümüzdeki 12 ay boyunca dijital para birimlerine.

Bu rakam, kripto piyasasının tüm zamanların en yüksek olduğu bir zamanda Ocak anketinde kaydedilen rakamdan sadece biraz daha azdır.

Anketin sonuçları hakkında konuşan SharesPost A.Ş. Genel Müdürü ve Araştırma Başkanı Rohit Kulkarni şunları söyledi:

“Anketimize dayanarak, kripto yatırımcıları inancını kaybetmediler ve daha fazlasını satın almayı planlıyorlar. Önemli olarak, bu araştırma, bu düzeltmenin uzun vadeli inançlıları kısa vadeli günlük tüccarlardan ayırdığını gösteriyor. ”

Önemli Anket Bulguları ve Analizleri

Diğer şeylerin yanı sıra anket, hem akredite hem de perakende yatırım kategorilerinde – Bitcoin’in en yaygın tutulan kripto varlıkları olmaya devam ettiğini ortaya koydu. Ethereum, Ripple’de de geçerli olan akredite yatırımcılarla daha popülerdir. Anket ayrıca , yılın başlarında düşüşün başlamasından bu yana , bitcoin’in yatırımcı kategorilerinin her ikisi için tercih edilen kripto varlıkları haline geldiğini gösterdi.

Bunun bir sonucu olarak, yatırımcıların, bitcoin’in gelecekteki beklentileri üzerinde iyimserlik gösterme olasılığı, ethereuma göre daha yüksektir. Bu görüşe bir başka neden de 2017’nin ICO patlamasının 2018’e kadar devam etmemesiydi. Bu da, geçen sene aksine Ethereum’un bu yıl etkileyici bir şekilde başarılı ICO’lara ev sahipliği yapmadığı anlamına geliyor.

Ayrıca, faaliyetlerinde blockchain teknolojisini uygulayan kuruluşun listesi hızla büyüyor. Anket, akredite yatırımcıların yüzde 32’sinin ve perakende yatırımcıların yüzde 49’unun işverenlerinin yakın gelecekte blok zincirleme teknolojisini uygulamayı planladıklarını bildirdiklerini gösterdi.

Perakende yatırımcılar için özel olarak, Ocak ayı rakamı üzerinden yüzde 12’lik bir büyüme söz konusudur. Bu durum, kripto piyasasının performansına bakılmaksızın, aslında blockchain uygulamalarına ilgi duyan ve destek veren teoriyi desteklemektedir.

Aynı dönemde, kriptosun 2020 yılında ana akım kabulüne ulaşacağına inanan akredite yatırımcıların oranı yüzde 51’den yüzde 27’ye gerilerken, perakende yatırımcıları arasında yüzde 42’den yüzde 37’ye düştü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here