Dördüncü en büyük kripto para birimi üçüncü yıl başladı, ancak XRP o kadar zayıf bir performans sergiledi ki bir yuvayı kaydırdı. Piyasa değeri şimdi Tether’in USDT’sinin altında bulunuyor ve bu da kripto para biriminin birçok köşesinden kendi evlat edinme akışından faydalanıyor.

Ancak bazı tüccarlar, varlığın kaderinin değişeceğini belirttiler. Artış eğilimi gösteren teknik faktörlerden bahsediyorlar.

Ancak bu düşünce tüm yatırımcıları ikna etmedi. 

4 Temmuz’da, bir tüccar aşağıdaki görüntüyü paylaştı ve XRP’nin bir boğa teknik işareti yazdırdığını gösterdi.

Grafik başına, beş hafta boyunca daha düşük bir trendin ardından, önde gelen altcoin, varlığı% 20 daha düşük hale getiren önemli bir düşüş trendinin üzerine çıktı.

Şimdi trend çizgisinin üstünden zirveye çıkıyor, bu tür bir yardım rallisinin mümkün olduğunu gösteriyor.

XRP

Tüccar Soğuk Kanlı Shiller (@ColdBloodShill Twitter’da) XRP grafik. TradingView.com’dan Grafik

Diğer yatırımcılar iyimserliği tekrarladılar.

Başka bir tüccar aynı zamanda aşağıdaki grafiği paylaştı . Ekte şu yorum var: “Yüksek zaman aralığı div’ları mevcut olduğunda bu kurulum için fizz var. Bakalım XRP’de yaşam var mı? ” Grafikte XRP, önemli bir yatay destek seviyesine sıçramaya hazır görünüyor ve aynı zamanda bir yardım mitingi gösteriyor.

XRP

Tüccar Ichimoku Scholar (@ichimokuscholar Twitter’da) XRP grafik. TradingView.com’dan Grafik

Ancak herkes bir mitingin takip edeceğine ikna olmamıştır.

XRP’nin bir daha asla 1,00 $ ‘ı geçmeyeceğini düşündükten birkaç hafta sonra, bir tüccar “her gün XRP’de yeni bir kısa devre açtığını” belirtti .

Bu şüphecilik, yakın zamanda spekülasyon yapan önde gelen teknik analist Peter Brandt gibi diğer piyasa katılımcıları tarafından da tekrarlandı :

“Ripple Labs , XRPBTC’yi .00002060 ila .0002075 seviyelerinde desteklemek için tahsis edilen tıkacı uçurmuş gibi görünüyor  . Buz hattı geri alınamazsa, .0000144’te .0000145 yolunda yeni destek arayın. ”

Neyse ki (veya maalesef), XRP’nin kaderi Bitcoin’inkine biraz bağlı.

Bu duygu, blockchain analitik firması Coin Metrics tarafından paylaşılan korelasyon verileriyle doğrulanmaktadır Diğer altcoinler kadar güçlü olmasa da, Bitcoin-XRP 180 günlük korelasyon sağlıklı bir 0.8’dir.

Yani, BTC tam gelişmiş bir boğa piyasasına girerse, altcoin muhtemelen bir toparlanma görecek. Bunun tersi de doğrudur, yani buradan geri çekilen Bitcoin, altcoin için felaket olabilir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here