Ripple yıllardır merkezileştirildiği için eleştiriliyor. Aslında, birçok eleştirmen XRP’yi sahte bir kripto para birimi olarak adlandırdığı kadar ileri gitti, çünkü XRP blockchain teknolojisini kullansa da, mevcut tüm paralar başlangıçta önceden çıkarıldı. XRP tokenlerinin çoğu hala Ripple yaratıcılarının ve şirketin kendisinin elinde.

2018 yılında, Ripple Labs’in Teknoloji Müdürü David Schwartz, XRP’nin diğer kripto para birimlerinden neden çok daha merkezsiz olduğunu açıklayan ‘XRP Ledger’in Doğal Olarak Merkezi Olmayan Doğası’ başlıklı bir makale yazdı ve yayınladı.

Ne yazık ki, blockchain uzmanları XRP’nin gerçekten merkezi olmayan olmadığını kabul ediyor gibi görünüyor, aslında, Decentranet’in kurucusu Matt McKibbin, CCN’ye dijital varlığın tamamen merkezi olduğunu söyledi.

Marcus Treacher Ripple’ı Nasıl Savunuyor?

Treacher, Ripple ve XRP’yi bir süredir XRP’nin merkezileştirilmediğini belirten bir süredir savunuyor. “Bu merkezi olmayan, açık kaynaklı bir dijital varlık ve XRP Defteri, doğal olarak merkezi olmayan, demokratik bir konsensüs mekanizmasına dayanıyor – yani Ripple’ı bile hiçbir parti kontrol edemiyor.” Treacher yorumladı.

Treacher ayrıca, Ripple ekibi tarafından tutulan XRP paralarının, her ay XRP’yi serbest bırakan güvenli bir emanet hesabına kilitlendiğine de dikkat çekiyor. Ancak, 31 Ocak 2019’da Ripple ekibi, silinebilir hesaplar özelliğinin yakında XRP deftere gelecek olacağını açıkladı.

Birçok kişi, hesapların tamamen defterden çıkarılmasına ve ‘spam önleme için hesaplarda kilitli olan rezervin çoğunu’ kurtarmasına izin vereceğinden, özellik hakkında bazı endişeler dile getirdi. Treacher, bu gerçekten mümkün olsa da, XRP ekosistemi için kötü bir şey olmayacağını belirtti.

Ripple Artık ABD’nin En Büyük İkinci Fintech Firması

Eleştiri Ripple ve XRP’nin ilerlemesini durdurmadı. Sadece geçen ay Forbes, Ripple’ı ABD’nin ikinci büyük fintech firması seçti . Ripple’ın yaşadığı büyümenin çoğu, şirketin uluslararası işlem pazarına odaklanması sayesinde oldu.

“Başarımızın büyük bir kısmı, sınır ötesi ödemeler konusunda belirli bir sorunu çözme odağını kaybetmemekti” dedi – özellikle küresel havale piyasası. ” Dedi Marcus Treacher.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here