BTC duyarlılığı önemli bir pazar sürücüsüdür. Xi Jingping’in blockchain konusundaki olumlu yorumlarının ardından , haberlerin fiyat artışını hızlandıracağına dair bir açıklama ortaya çıktı. Bitcoin, gold ve Çin arasındaki arama trendlerine bir bakış daha ek bilgi veriyor.

Bitcoin Aylık Outlook’un Ekim sayısında Delphi analistleri BTC’deki yaz fiyatlarındaki çöküşü madeni paraya olan duyarlılığı analiz ederek açıklamaya çalıştılar. Mitingin “dijital altın” düşünme çizgisinin yeniden dirilişi ile korele olduğunu vurguladılar. Bu belirli anahtar kelime kombinasyonundaki büyüme, Mayıs ayından itibaren Grayscale’in “ Drop Gold ” kampanyasıyla desteklendi.

Delphi, bu eğilimi, Haziran ayına kadar sürecek güzel bir rallinin ardından kamu yararı kaybı ve ardından fiyat çöküşü gösteren Google “Bitcoin + gold” aramalarını kullanarak izliyor.

Arama Geçmişi: Google Trendleri / BTC Fiyatı: Coin Gecko

Daha fazla ele alındığında, fikir BTC için fiyat hareketini açıklamanın ve muhtemelen tahmin etmenin mümkün olduğu bir eğilimde perakende faizini takip ederek önerir.

En son bu tür makro eğilim, Çin’in blockchain konusundaki duruşundaki değişim oldu. Çin Genel Sekreteri Xi Jinping’in blockchain konusunda olumlu bir açıklama yapmasından sonra pazar coşkulu göründü – ama anlatı devam etti mi?

Google’ın trend trendlerine baktığımızda, “Bitcoin + Çin” için yapılan aramalarda ani artış eğilimi 9 Ekim’den önce gözlenebilir. Bu, Biance’nin yuan’ı kabul eden P2P Ticaret platformunu duyurmasıyla aynı zamana denk geldi . Kısa süre sonra Çin konusuna olan ilgi azalmaya başladı. Sadece bu da değil, Çin Genel Sekreteri’nin ifadesi arama hacmini çok fazla artırmadı.

Arama Geçmişi: Google Trendleri / BTC Fiyatı: Coin Gecko

Bu, perakende halkının Çin anlatılarına katılmadığını gösteriyor. Kripto içerdekilerin duyuruyu artırmasına rağmen, yeni para ikna edilmemiş kaldı. Bu, Çin’in Bitcoin fiyatında sürekli bir artış için pazarın ihtiyaç duyduğu katalizör olamayacağı anlamına geliyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here