Sahtekarlık ve suç faaliyeti için bir araç olarak daha önce kripto para birimleri rağmen , Mastercard ve Visa fikri ısınma görünüyor.

25 Ekim Mastercard kripto varlıklara kısmi rezerv bankacılığı prensiplerini uygulamak isteyen veya anlaşılıyor kredi kartı devi iyi ifade olarak, “blockchain para birimleri”

Kripto uzayında bir çok insana tuhaf görünen hareket, Mastercard’ın kripto para birimlerini fiat para birimlerine benzer bir şekilde kullanmasına izin verecek, bu da mevduatların sadece bir kısmının gerçek varlıklar tarafından desteklenmesini sağlayacaktır.

Mastercard Bir Kripto Kredi Ağı Yaratabilir mi?

Mastercard, kendi uygulamasında, finansal işlemlerde anonimlik ve güvenlik için giderek artan bir arzuyu açıklamaktadır, ancak şu anda blockchain teknolojisinin, geleneksel fiat işlemleri yapılırken, alacaklıların güvenliğini korumak için henüz yeterince verimli olmadığını göstermektedir.

Uygulamada, Mastercard şunu yazdı :

“Blockchain para birimlerini kullanan işlemlerin depolanması ve işlenmesinde iyileştirmeye ihtiyaç vardır. Fiyat para birimini kullanan mevcut ödeme ağları ve ödeme işleme sistemleri, tüketici ve satıcı bilgilerini ve kimlik bilgilerini güvenli bir şekilde saklamak ve korumak ve bilgi işlem sistemleri arasında hassas veri iletmek üzere özel olarak tasarlanmış ve yapılandırılmıştır. Buna ek olarak, mevcut ödeme sistemleri genellikle karmaşık hesaplamaları, risk değerlendirmelerini ve dolandırıcılık algoritma uygulamalarını fiat döviz işlemlerinin hızlı bir şekilde işlenmesini sağlamak için son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirecek şekilde yapılandırılmıştır. Bu duruma göre,

Uygulama, hem kripto varlıklarını hem de fiyat para birimini kullanan bir kripto-para birimi kredi kartı ağının ne olacağını açıklamak için devam etti.

Hiçbir zaman gerçekleşmeyen projeler için patentler sık ​​sık doldurulsa da, daha önce suç ve dolandırıcılık olarak kripto para kullanmadığı gerekçesiyle Mastercard tarafından yapılan hareket, şirketin yeni varlık sınıfına açıldığını düşündürmektedir.

Visa CEO Chimes in

Bir In mülakat eski hedge fon yöneticisi ve azılı kripto şüpheci ile Jim Cramer, Visa’nın CEO’su Al Kelly kriptolar konusunda ağırlığını koydu.

Bir zamanlar kripto uzayında ‘güneşin battığını’ iddia eden Cramer, kriptosanların Visa’nın ödeme imparatorluğuna bir tehdit oluşturup oluşturmadığını Kelly’ye sordu. Kelly şöyle yanıt verdi: “Kesinlikle hiçbir şekilde kısa vadede orta vadede değil, bence piyasanın bir meta olmaktan çıkıp gerçekten bir ödeme aracı olmaya yöneldiğini düşünüyorum.”

Ancak Kelly, kripto paralar çıkarsa, bu vize elbette uyum sağlayacağından bahsetmişti.

“Eğer oraya gitmemiz gerekiyorsa (kriptolar), oraya gideceğiz, ama şimdi, bir ödeme aracından ziyade bir meta daha fazla.”

Sonuç

Ne Visa ne de Mastercard, kripto paraları henüz faaliyetlerine entegre etmek için büyük bir hamle yapmamış olsa da, Mastercard’ın patent başvurusu böyle bir hareketin ufukta olabileceğini gösteriyor.

Uzayda kurumsal ilginin artması, 2018’de endüstrinin sağlığını çevreleyen konuşmalara hükmetti, ancak teknolojik gelişmeler de göz ardı edilemez.

Bitcoin için yeni off-chain çözümleri , rakip blokların ana ağ lansmanları ve diğer kripto para birimlerindeki gelişmeler sayesinde, kripto-alan hala fiyatlara rağmen çok fazla söz veriyor .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here