Chainlink ağı, IntoTheBlock verilerine göre üstel bir hızla büyüyor. Her gün daha fazla adres oluşturuluyor ve sahiplerin sayısı artmaya devam ediyor. LINK’in etrafındaki pozitiflik, tüm sosyal medya platformlarında görülebilir, bu da daha fazla fiyat takdirinin bir işareti olabilir.

Chainlink ağ istatistikleri ağın gücünü gösterir

Yılın başından bu yana Chainlink, fiyat artışını yüzde 187 oranında gören büyük bir boğa mitingine girdi. Bu kripto para birimi, 19 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.88 $ ‘a kadar düşerek 1.70 $’ dan işlem gördü.

Chainlink’in son birkaç gün içinde yaşadığı ciddi gerilemeye rağmen, piyasa katılımcılarının buna gösterdiği ilgi artmaya devam ediyor. Bir makine öğrenimi ve istatistik modelleme firması olan IntoTheBlock’a göre , geçen hafta günde toplam ortalama 1.480 yeni adres oluşturuldu. Bu, günde yalnızca 862 adresi temsil eden sıfıra giden adres sayısından ağır basar.

Chainlink’in ağı son yedi gün içinde 4.300 adres büyüdü ve LINK’i uzun süre tutan adreslerin sayısında da benzer bir davranış görülebilir.

Zincirli Günlük Aktif Adresler IntoTheBlock
Zincirli Günlük Aktif Adresler IntoTheBlock

IntoTheBlock’un Sahip Olduğu Zamana Göre Sahip Olma istatistiksel modeli, bir yıldan uzun bir süredir bir varlığa sahip olan adresleri değerlendirir ve bunları “hodlers” olarak tanımlar. Bir ila on iki aylık elde tutma süresine sahip olanlar “kruvazör” ve bir aydan daha kısa bir süre için bir varlığa sahip olanlar “tüccarlar” dır.

Bu ölçere dayanarak, toplam adreslerin yüzde 20’sinden fazlasını LINK’te bir bakiye ile temsil eden 20.000’den fazla Chainlink hodler var. Bu arada, tüm adreslerin yüzde 63,72’si kripto para birimini bir ila on iki ay arasında tuttukları için kruvazör olarak kabul edilir. Ağa giren ve aktif olarak LINK ticareti yapan yeni adresler, 16.000’den fazla adresle yalnızca yüzde 16.27’yi temsil ediyor.

IntoTheBlock tarafından sahip olunan zamana göre sahiplik
IntoTheBlock tarafından düzenlenen Time by Chainlink Mülkiyeti

Yatırımcıların LINK’i bir yatırım aracı olarak kullandıkları güveni sosyal medyada da algılanabilir. Topluluk katılımı metriklerinin geçen ay içinde hızla arttığı görüldüğünden, Chainlink topluluğu zamanla daha fazla sosyal olarak etkileşime giriyor.

Topluluk daha fazla ilgi görüyor

Kripto içgörü sağlayıcısı LunarCRUSH’a göre, Chainlink’in sosyal katılımı Şubat ayının başından beri patlamış gibi görünüyor . Kaliforniya merkezli şirket, LINK’in topluluk katılımının ilk kez 3 Şubat’ta ani bir artış gösterdiğini ve yalnızca o gün 5.7 milyondan fazla katılımla ortaya çıktığını belirtti.

Bununla birlikte, 16 gün sonra bu kriptonun sosyal katılımı 27 milyondan fazla katılımla çatıdan geçti.

Chainlink Social Engagement - LunarCRUSH
Chainlink Social Engagement – LunarCRUSH

LunarCRUSH, tüm sosyal paylaşımlarda topluluk etkileşiminin derinliğini değerlendirir. Bunlar arasında sık kullanılanlar, beğeniler, yorumlar, yanıtlar, retweetler, teklifler, paylaşımlar ve diğer metrikler bulunur. Topluluk analizleri analiz şirketi, bu metriklerin, bir topluluğun belirli bir kripto para birimi etrafında ne kadar meşgul olduğunu belirlemeye yardımcı olduğuna inanıyor.

Son 24 saat içinde, birden fazla sosyal medya platformundaki tüm sosyal etkileşimlerin yüzde 80’e yakını LunarCRUSH verilerine dayanarak Chainlink hakkında yükselişe geçti. Bununla birlikte, yatırımcıların LINK’e karşı olumlu tutumu, dünyanın en başarılı yatırımcılarından biri olan Warren Buffet’in bir kez söylediği gibi olumsuz bir işaret olarak görülebilir:

“Diğerleri açgözlü ve korkulu olduğunda korkulu olun.”

İnce bir destek bariyeri

Chainlink, geçtiğimiz hafta boyunca çoğunlukla dar bir ticaret hacminde konsolide oldu. Bu aralık 4 $ destek seviyesi ve 4.87 $ direnç seviyesi ile tanımlanır. LINK’in bu alanda yer aldığı uzun süre nedeniyle, makul bir ticaretsiz bölge olarak kabul edilebilir. Aşağı veya yukarı kırılması büyük olasılıkla Chaninlink’in bir sonraki nereye gideceğini belirleyecektir.

Chainlink ABD doları fiyat grafiği
TradingView tarafından LINK / USD

Şu anda destek olarak hizmet veren yüzde 78,6 Fibonacci düzelme seviyesinin son sekiz gün içinde sürekli olarak test edildiğini belirtmek gerekir. Bu nedenle, bu bariyerin gücü zamanla zayıflayabilir.

Ek olarak, TD sıralı göstergesi şu anda LINK’in 3 günlük grafiğindeki yeşil sekiz mum çubuğundadır. Yaklaşık bir günde on iki saat içinde, muhtemelen yeşil bir dokuz mum çubuğu olacak yeni bir şamdan oluşacaktır. Bu tür şamdan, bu teknik endekse dayalı bir satış sinyali olarak kabul edilir. Boğa trendinin devam etmesinden önce bir ila dört mum çubuğu düzeltmesi tahmin ediyor .

Doğrulanırsa, Chainlink, Aralık 2019 ortasında bir boğa mitingine girdiği için ilk kez önemli bir düzeltme yaşayabilir. LINK, yolda, 61,8, 50 veya yüzde 38,2 Fibonacci retraksiyon seviyelerinde destek bulabilir. Bu destek engelleri sırasıyla 3.64 $, 3.26 $ ve 2.87 $ ‘dır.

Chainlink USD dolar fiyat grafiği
TradingView tarafından LINK / USD

Bununla birlikte, Chainlink ağında ve topluluğunda görülebilecek iyimserlik nedeniyle yükseliş görünümü geçersiz kılınamaz. Sonuç olarak, 4,87 dolarlık direnç seviyesi, bu kripto para birimini daha da yukarı iten katalizör olabilir. Bu engeli aşmak, 5.76 ile 6.88 dolar arasında bir sonraki direnç seviyelerine yükselmeyi tetikleyebilir.

Şimdi, LINK’in desteğin altına veya direncin üzerine çıkması sadece bir zaman meselesidir. Dik bir düzeltme durumunda, yatırımcılar bir fiyat düşüşünün, piyasaya sürülen yatırımcılar için tekrar piyasaya girme fırsatı sunacağını düşünmelidir. Yeni bir sermaye girişi sonunda LINK’teki fiyatı daha yükseklere çıkarabilir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here