DeFi borsası ve otomatik piyasa yapıcı Uniswap, Bloomberg’in onu “en çok aranan kripto borsası” olarak nitelendirmesiyle nihayet ana akım medyanın dikkatini çekti.

2020 DeFi balonu ve bunu mümkün kılan protokoller, kapsamını sadece bitcoin’in ötesine genişletirken ana akım medyada daha fazla ilgi görüyor. Raporda esasen Uniswap şu anda endüstri lideri olduğunu da sözlerine ekledi Defi ne olduğunu açıklar.

Bloomberg, görünüşe göre Uniswap’in yerel jetonu UNI’ye yatırım yapmayı düşünen California merkezli Pantera Capital Management LP’nin ortağı Paul Veradittakit’ten alıntı yapıyor.

Bloomberg, Uniswap’i dünyanın en büyük kripto para birimi merkezileştirilmiş borsası ile karşılaştırarak 845 jeton listelediğini, Binance ise 820 jeton listelediğini ekledi. Yine de açıklamadığı şey, Uniswap’ta herkesin bir jeton listeleyebilmesi ve bunların çoğunun sahtekarlık veya orijinalin kopyaları olmasıdır. belirteçler.

Ayrıca Uniswap’in hacminin, Binance’in 15 milyon müşterisine kıyasla tahmini 50 bin-100 bin kullanıcıyla nispeten az sayıda kullanıcı tarafından oluşturulduğunu da belirtti. DeFi Pulse’a göre Uniswap, kilitli toplam değer açısından lider DEX’dir ve 2,67 milyar dolara ulaşarak% 24’lük bir pazar payı elde etmiştir. Bunun çoğu, 17 Kasım’a kadar UNI kazanan dört ETH tabanlı likidite havuzunda kilitli durumda .

Yönetim Oyu Güncellemesi

Uniswap şu anda DeFi ticaret platformu Dharma tarafından önerilen ilk yönetişim oylamasından geçiyor. Dharma için eşik azaltmak için önerilen oylama etkin bir Dharma biri olan üst UNI bagholders, daha fazla güç verecek ve çoğunluk.

Oylama 20 Ekim’de sona eriyor ve yazılırken öneri için 30 milyondan fazla oy vardı ve buna karşı sadece 643 bin oy vardı. Sektör gözlemcileri, bu önerinin, oylama gücünü yalnızca birkaç UNI balinasıyla birleştirerek Uniswap’i daha merkezi hale getireceğini belirtti.

DeFi Watch’tan Chris Blec, geri kalan token sahiplerine karşı oy kullanmaları için dilekçe veren diğer bazı kişiler gibi, bu merkezileşme tehdidi hakkında seslerini duyurdu.

UNI Fiyat Görünümü

Uniswap’in yerel UNI tokenı , geçtiğimiz birkaç hafta içinde DeFi tokenlerinin geri kalanıyla bir dalış yaptı , ancak Tradingview.com’a göre yine 3 doların üzerine çıkmayı başardı .

” alt=”” aria-hidden=”true” />
Kaynak: TradingView

Eylül ortasında yaklaşık 8 $ ‘lık zirveden bu yana, UNI, DeFi kardeşleriyle aynı modeli izleyerek mevcut seviyelere% 60’ın üzerinde düşüş kaydetti. Rakip SUSHI gibi diğer tokenler, tüm zamanların en yüksek seviyesinden% 90’ın üzerinde bir düşüşle çok daha kötüye gitti.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here