ING tarafından yayınlanan bir rapor , Bitcoin’e inanan nüfusun yüzdesinin yavaş yavaş azaldığını, bu da genel olarak kripto para birimleri için şüpheciliğe işaret ettiğini gösteriyor. Türkiye, Polonya ve Romanya dışında, Avrupa’nın çoğu kripto para birimlerinin önümüzdeki yıllarda 16 Ağustos 2019’da finansal sistemin ayrılmaz bir parçası olacağına inanmıyor.

Avrupa Kriptoya İnancını Kaybetti mi?

Çalışma Avrupa’nın yanı sıra ABD ve Avustralya’da 12 ülkeyi kapsadı, insanlar Bitcoin potansiyeli olan inancını kaybediyor bir sinyaldir. Nitekim, istatistiklerin eksiklikleri bu raporu okurken akla gelen ilk savunmadır.

İlk olarak, ülke nüfusuna göre küçük örneklem büyüklüğünde bir çalışma ile doğru bir tabloyu çizmek zordur. İkincisi, pek çok insan sansüre dayanıklı, enflasyona aykırı bir ekonomik protokol olarak Bitcoin’in değerini gerçekten anlamadı.

Rapora göre, Avusturya’daki duygular en fazla kötüye gitti, örnek nüfusun yüzde 13’ü Bitcoin’in benimsenmesi ve geliştirilmesinde olumlu olduklarını belirttiler.

2018’de, bu sayı güvende büyük bir düşüş olduğunu kanıtlayarak yüzde 2 idi. Çalışma aynı zamanda belirli bir ülkedeki kripto para birimine ilişkin ortalama bilgi seviyesini karşılaştırdı ve Avusturya’nın en bilgili nüfusa sahip olduğunu buldu. Bu, Bitcoin’in ekonomik çerçevesinin Avusturya ekonomik düşünce okulundan ilham aldığı düşüncesinde ironik .

Bu , uzayda meydana gelen çok sayıda dolandırıcılıktan kaynaklanabilir . Ancak, Bitcoin’in en çok ihtiyacı olan bölgeler üzerinde olumlu bir etki yapması nedeniyle hala umut var. Türkiye’deki örnek nüfusun yüzde 36’sı bitcoin cinsinden aylık maaşını almaya istekli olacaktır.

Oynaklık En Büyük Mücadeledir

Düzenleyiciler ve sıradan vatandaşlar aynı şekilde bitcoin’deki kısa vadeli oynaklığı en büyük başarısızlık olarak görüyorlar . Uzun vadeli bitcoin grafikleri, oynaklığın etkisini cüceler, ancak günlük oynaklık, birçok yatırımcıyı alandan korkutmaya yetti.

Bitcoin’e başarılı bir şekilde yatırım yapılması, yatırımcının pazardaki gürültüye karşı duygusal esneklik geliştirmesini ve bitcoinin neden en başta neden değerli olduğuna dair sağlam bir anlayış kazanmasını gerektirir .

Bitcoin ve merkezi olmayan bir ekonominin masaya ne getirdiğini anlayınca, değişkenliği azaltmak ve uzun vadede büyük ölçekli servet yaratma uğruna kısa vadeli hareketleri kabul etmek kolaydır.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here