• Ayı kanalının tavanı, Ay’a gitmeye hazır bir Bitcoiners ordusunu durdurur.
  • ETH / USD, Bitcoin zayıflığına rağmen kazanımlarını artırabilir.
  • XRP / USD artan volatilite ile karşı karşıya.

Avrupa’da sabahın yarısıdır ve pazar uzun vadede düşüş kanalının çatısının çekilmesi ve kırılması sırasında görülen tonikle devam etmektedir. Şimdilik, duvar dayanıyor ve pazar artan lurinkle tepki veriyor.

Genel yapı kısa vadede yukarı doğru kırılmaya elverişli değildir ve eğer pazar bunu başarırsa, önemli miktarda sermaye tüketmesi muhtemeldir ve önemli konsolidasyon gerekli olacaktır.

Bu arada, ETH / BTC çaprazı yukarı paralel hat yapısını yansıtmaya devam ediyor ve son yükselmelerden sonra yeni bir alt paralel çiziliyor.

Uzun vadeli hareketli ortalamalar yukarı doğru döner ve her şey yukarı doğru hizalanana kadar ek oynaklık getirmesi muhtemel olan haçlar sırasına girer.

ETH / BTC Günlük Grafik

ETH / BTC şu anda fiyat seviyesinde işlem görüyor 0.0316 sadece hiç fiyat sıkışıklığından üstü desteği, 0.0315 . İkinci destek seviyesi 0,0305(EMA50 ve paralel yönlü eğilim hattı ve SMA200 düşük), daha sonra üçüncü destek seviyesi 0.0291 (fiyat tıkanıklığı desteği ve SMA100).

Mevcut fiyatın üzerinde, ilk direnç seviyesi 0.033’te (fiyat sıkışıklığı direnci ve ikinci üst paralel eğilim çizgisi), ardından ETH / BTC çifti için ikinci direnç seviyesi 0.035’te (fiyat sıkışıklığı direnci ve üçüncü üst paralel eğilim çizgisi). Üçüncü direnç seviyesi 0.037’dir (paralel yükseliş eğilim çizgisi).

Günlük grafikteki MACD çok dik bir düşüş eğilimi gösteriyor. Göstergenin pozitif bölgesinde kalır ve nötr seviyeye yaklaştığında, düşüşü durdurup durdurmayacağına veya pazar için ciddi sonuçlar doğuracak olan negatif bölgelerde daha derine dalmayacağına dikkat etmek zorunda kalacağız.

Günlük grafikteki DMI, piyasanın iki tarafı arasında, eğilimin varlığını veya eksikliğini belirten düzeyde olan teknik bir bağı göstermektedir. ADX batar ve son birkaç haftanın kazanımlarından sonraki genel momentum kaybını sadık bir şekilde temsil eder.

BTC / USD Günlük Grafik

BTC / USD, uzun vadeli yükseliş kanalı tavanını 8,240 $ ‘ı geçmeyeçalıştıktan sonra sabah 7,877 $’ da işlem görüyor . Çizilen Japon şamdan figürü üst bölgesinde tamamlanmıştır, bu nedenle yaklaşık 7.250 $ veya daha düşük bir değerde kapanması halinde güçlü bir düşüş riski oluşturacaktır.

Mevcut fiyatın altında, BTC / USD ilk destek seviyesini 7.750 $ (fiyat sıkışıklığı desteği), ardından ikinci destek seviyesi 7.600 $ (fiyat sıkışıklığı desteği) seviyesindeydi. Üçüncü destek seviyesi 7.400 $ ‘ dır (fiyat sıkışıklığı desteği).

Mevcut fiyatın üzerinde, BTC / USD çifti ilk 8000 $ direnç seviyesine (fiyat sıkışıklığı direnci) sahip, ardından ikinci direnç seviyesi 8.250 $(fiyat sıkışıklığı direnci) seviyesinde. Üçüncü direnç seviyesi 8.400 $ ‘dır (fiyat sıkışıklığı direnci), Bitcoin’in önündeki reel boğa piyasasına yükseliş sinyali verecek bir seviye .

 

Günlük grafikteki MACD yükseliş tükenme yapısını gösteriyor ve düşüşten daha fazla düşüş eğilimi gösteriyor. Bu durum aşırıya kadar uzatılabilir.

Günlük grafikteki DMI hala ayıların önündeki boğaları gösteriyor. Düşüş tarafının temsilcileri son birkaç gün içinde güçlerini artırdılar ve kısa süre sonra yükseliş taraflarının temsilcilerinin liderliğine itiraz edebilecek konumda olabilirler.

ETH / USD Günlük Grafik

ETH / USD şu anda BTC / USD çizimlerine dayanarak 249 $ fiyat seviyesinde işlem görüyor.

Mevcut fiyatın altında, ETH / USD için ilk destek seviyesi 235 $ (fiyat sıkışıklığı desteği), ardından ETH / USD için ikinci destek seviyesi 224 $(fiyat sıkışıklığı desteği). Üçüncü destek seviyesi 215 ABD dolarıdır(fiyat sıkışıklığı desteği).

Mevcut fiyatın üstünde, ilk direnç seviyesi 260 $ (fiyat sıkışıklığı direnci), bu nedenle ikinci direnç seviyesi 280 $ (göreceli maksimum). ETH / USD için üçüncü direnç seviyesi 290 $ ‘ dır (fiyat sıkışıklığı direnci).

Günlük grafikteki MACD, yükseliş kuvvetinin gevşemeye başladığı, ancak çizgiler arasında önemli bir yükseliş ve iyi bir açıklığa sahip olduğu bir profili göstermektedir.

Günlük grafikteki DMI, piyasaya net bir şekilde hakim olan boğaları ancak ADX çizgisinin altına yerleştirildiğini ve alıcı taraf egemenliğinin tükenme modelini başlattığını göstermektedir.

XRP / USD Günlük Grafik

XRP / USD seviyesinden işlem $ 0,395 tahrik etmiştir yüksek gün içi dalgalanma bir hafta sonra Ripple gelen yıldız ürünü $ 0,47 kadar $ 0,368 aşağı.

Mevcut fiyatın altında, XRP / USD çifti için ilk destek seviyesi 0.39 $(fiyat sıkışıklığı desteği), ardından ikinci destek seviyesi 0.37 $ (fiyat sıkışıklığı desteği). Üçüncü seviye destek, SMA200, EMA50 ve fiyat sıkışıklığının desteklendiği istikrarlı bir bölge olan 0.35 dolar .

Mevcut fiyatın üstünde, ilk direnç seviyesi 0.412 $ (fiyat sıkışıklığı direnci), ardından ikinci direnç seviyesi 0.43 $ (fiyat sıkışıklığı direnci) oldu. Üçüncü direnç seviyesi 0,44 $ ‘ dır (fiyat sıkışıklığı direnci).

 

Günlük grafikteki MACD, tükenme evresinde yükselişli bir yapı gösterir, ancak çizgiler arasında iyi bir açıklık ve düşük ortalamada belirgin bir yükselişe devam eder. Bu profille yükselmeler devam edebilir, ancak zayıf bir ortamda.

Günlük grafikteki DMI , boğaların kontrolünü elinde tutuyor ve hala ADX çizgisinin üzerinde ancak kısa süre boyunca boğaların gücünü kaybetmesi ve trendin güç göstergesinin altına düşmesi yönünde ilerliyor. Ayılar bu zayıflığa inanmadığını ve geçen hafta sonunda trend güçlerini artırdıktan sonra çekildiklerini vurgulamak istiyorum.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here