Bloomberg tarafından yayımlanan bir makaleye göre, Japonya pilotları yolcuların limuzin süreleri ile limuzin süreleri için ödeme yapmalarına izin verecek bir hizmeti test edecek .

Sürüş İşine Genişletmek
aynı zamanda enerji yönetimi ve otomotiv endüstrilerinde, limuzin hizmetleri için kriptopara ödemelerinin küçük deneme için Japon limuzin şirketi Hinomaru Limuzin Co ile irade ortağı kendi elleri var Ödeme şirketi Remixpoint A.Ş.,.

Deneme bu ay başlayacak ve Tokyo’nun Haneda veya Narita havalimanları ile şehirdeki 23 koğuş arasındaki limuzin yolculukları kapsayacak. Duruşmanın resmi bir açıklamasının 6 Kasım’da yapıldığı ve kabul edilen şifrelerin Bitcoin , Bitcoin Cash ve Ethereum olduğu bildirildi .

BITpoint’in Perakende Kripto Varlığı
Remixpoint ayrıca , geçmişte diğer şirketlerle ortaklaşa kripto ödemelerini ana perakende sektörüne taşımak ve harekete geçirmek için BITpoint adlı Japon şifreleme borsasına sahiptir. Değişim, uçak biletleri için kripto ödemeleri teklif etti ve geçtiğimiz yıl Japon mağazalarına şifreli ödeme yapmak için perakendecilerle ortaklık kurdu .

Kararları Neden Önemli?
Japon hükümeti tarafından kısa süre önce yapılan bir kararla , Japon Sanal Döviz Borsası Derneği’nin (JVCEA) yetkisi altında olan Japonya’daki 16 büyük değişimden biri BITpoint .

Hinomaru Limo’nun araç filosu, 362 limuzin ve 161 taksiden oluşuyor ve şirket, Bloomberg isminin açıkladığı kaynaklara göre, limuzin servisi deneme çalışması başarılı olursa, kripto ödeme hizmetini taksilerini içerecek şekilde genişletebilirdi.

Milyonlarca kişinin kaybedilmesiyle sonuçlanan borsalardaki bir dizi yüksek profilli saldırıdan sonra, kripto şirketleri hala Japonya’da inşası sürdürmeye çalışıyor. Japonya Finansal Hizmetler Ajansı’nın JVCEA polisinin piyasaya sürülmesine yönelik son kararı, daha sıkı kurallara ve daha sıkı bir uygulamaya yönelme eğilimine yol açtı ve geçtiğimiz ay, istikrarlı patlamanın bir parçası olarak Yen’in desteklediği bir istikrar yasası açıklandı. Özellikle Japon perakendecileri 2017 yılında BTC’yi kabul etmeye başladıklarından beri, Bitcoin ödemeleri yükseldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here