Küresel ticaret sonrası piyasa altyapısı devi Depozit Trust & Clearing Corporation (DTCC), 6 Kasım’da yayınlanan bir basın açıklamasına göre, dağıtılmış defter teknolojisine (DLT) dayanan ticari platformunun (TIW) test aşamasına giriyor .
DTCC’nin deposu , global pazardaki tüm kredi türevleri işlemlerinin yaklaşık yüzde 98’ine yönelik olay işleme hizmetleri sunmaktadır . Altyapı sağlayıcısının şu anda depodaki yeni DLT tabanlı yeniden yapılanmasını test etmek için dünyanın önde gelen bankalarının on beşiyle birlikte çalıştığı bildiriliyor.

DTCC’nin 2016 konsept kavramına ( PoC ) katılan bankalar Bank of America , Citi , Credit Suisse ve JPMorgan’u içeriyor olsa da , bugünün açıklamasında yalnızca İngiltere kökenli Barclays’ı 14 isimsiz başka kişi ile açık bir şekilde isimlendiriyor.

Basın bültenine göre, test, simüle edilmiş kullanım durumlarını ve MarkitSERV gibi diğer büyük altyapı sağlayıcılarından, özellikle de sonuncusunun yeni kredi platformu “TradeServ” gibi sistemler, işletmeler ve platformlar arasındaki etkileşimlerin denemelerini kullanmayı gerektirecektir.

Barclays’daki Baş Teknoloji Ofisi’nden Lee Braine, DTCC ve işbirlikçilerinin inisiyatifinin “dağıtılmış defter teknolojisini üretkenliği artıracak ve endüstri için maliyetleri ve riskleri azaltacak şekilde dağıtılmış bir şekilde hayata geçireceğini” söyledi.

Serbest bırakma, IBM , Axoni ve R3’ten oluşan bir konsorsiyumun, deponun DLT ve bulut hizmetlerini kullanarak 18 aylık bir süre boyunca “işlevselliğini yeniden oluşturduğunu” belirterek, proje ortakları tarafından sağlanan rol ve teknoloji hakkında bilgi veriyor .

IBM’in “program yönetimi, DLT uzmanlığı ve entegrasyon hizmetleri” sağlayarak projenin başında olduğu bildiriliyor; kurumsal odaklı blockchain başlangıcı Axoni, AxCore blockchain protokolü üzerine inşa edilen DLT altyapısı ve akıllı sözleşme uygulamalarını sunmaktadır; ve blockchain konsorsiyumu R3 bir “çözüm danışmanı” olarak görev yapıyor.

DTCC’nin piyasaya sürülmesi, aynı zamanda, altyapı sağlayıcısının küresel finans endüstrisindeki ayak izinin en büyük ölçeğini de gösteriyor: 2017’den itibaren DTCC’nin yan kuruluşları “1.61 katrilyondan fazla değerde işlem gören kıymetli menkul kıymet işlemleri”, ve depozitinin “131 ülke ve bölgeler 57.4 trilyon ABD Doları değerinde. ”

Ayrıca DTCC’nin Global Ticaret Deposu hizmetinin haftalık olarak 40 milyondan fazla açık pozisyona (OTC) sahip olduğunu ve lisanslı ticaret depoları grubuyla ayda 1 milyardan fazla iletişim sağladığını belirtiyor.

Şöyle bildirildi Ekim ayında, DTCC öncülüğünde yeni bir çalışmada dağıtılan defter teknolojisi (DLT) günlük ticaret hacimlerini destekleyecek kadar ölçeklenebilir olduğu tespit ABD hisse senedi piyasasındaki. Accenture ve R3 işbirliğiyle yürütülen 19 haftalık çalışma, DLT’nin en yoğun fiyatlarla tüm işlem gününün hacmini destekleyebildiğini kanıtladı. Bu, 115.000.000 günlük işlem hacmine veya beş sürekli çalışma saatinde 6,300 işlem hacmine ulaşabilir. .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here