• Tether USDT, yılın başından bu yana dolaşımdaki arzını iki katına çıkardı.
  • Arz tarafı enflasyonu, daha geniş kripto para piyasası değer olarak yükseldikçe ve stabilcoin likidite artışına olan talebi gördükçe geliyor.
  • Borsa sözleşmelerindeki kripto para arzı arttıkça ve talep arttıkça, piyasa başka bir rallinin geleceği konusunda iyimser.

Tether USD’nin (USDT) dolaşımı, yalnızca bu yıl% 100’ün üzerinde yükseldikten sonra, 36 milyar doların biraz altında bir değerlemeye sahip. USDT arzındaki meteorik artış , aynı dönemdeki Bitcoin (BTC) fiyatını yakından takip ediyor .

1 Ocak’ta, uzayda dolaşan USDT’nin toplam değeri 18 milyar doların biraz altındaydı, mevcut değerin yarısından azdı.

 

Bununla birlikte, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıp 50.000 $ ‘ı aştığında, USDT, genellikle USD’nin değerinden olumlu yönde sapan büyük bir talep görmeye başladı.

Tarihsel olarak, kripto para birimlerine olan artan talep, Tether’in gittikçe daha fazla USDT’ye neden olduğunu ve dolaşımdaki arzın enflasyona neden olduğunu görüyor . Esasen bu, piyasanın bu yıl gördüğü şey.

Dahası, kripto para piyasasındaki iyimserlik şimdiye kadarki en yüksek seviyededir ve kripto para satın almak için daha fazla stabilcoin talebine dönüşür.

Stablecoinler Yeni ETF’lerdir

Nitekim, bir bütün olarak stabilcoin pazarı , hem değerlemede hem de mevcut seçeneklerin sayısında muazzam bir büyüme görüyor .

USDcoin’in USDC’si de USDT’ye benzer bir büyüme modeli gördü . Yıla dolaşımda 2 milyar dolardan az USDC ile başlayan stabilcoin, şu anda 9 milyar doların biraz altında bir değerlemeye sahip.

Onun piyasa sadece Uniswap (UNI) ve yukarıda söz konusu metrik tarafından onikinci büyük cryptocurrency yapar dogecoin (DOGE). Ayrıca USDC, kısa süre önce kullanılabilirliğini artırmak için platformunun Solana’ya (SOL) genişletildiğini duyurdu .

Buna göre, Venus (XVS) gibi yeni stabilcoin platformları da platformlarındaki kullanıcı sayısında hızlı artışlar görüyor. XVS’nin yerel yönetişim jetonu, yalnızca bu yıl on kattan fazla arttı.

Piyasa Yükselişi mi?

Stabilcoin arzının artmasıyla birlikte, Tether gibi, artık kripto para piyasasında fazladan likidite var ve kripto para birimleri satın almak için kullanılacak.

Bu, piyasanın tüm zamanların en yüksek seviyelerinin bir sonucu olarak gördüğü zaten şişkin talebe ekliyor.

Madenciler satmak yerine ‘hodl’ yapmayı seçtikleri için borsalarda ciddi bir kripto para arzı sorunu da var . Dahası, Grayscale ve MicroStrategy gibi kurumlar, arzı ne olursa olsun yutuyorlar .

Bu iki faktörü birleştirdiğinizde kripto para piyasası yalnızca tek bir net yöne doğru ilerliyor olabilir; Ay’a.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here