Bitcoin’in en büyük yeniliklerinden biri, yinelenme olasılığı olmadan ve işlemi doğrulamak için güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan, İnternet üzerinden değerli bir şey aktarmamıza olanak tanıyan bir blok zincirinin icadıdır. 


Bunun için pratik uygulamalar neredeyse sınırsız olsa da, en belirginlerinden biri finansal piyasalarda devrim yaratabilme yeteneğidir. Şu anda, hemen hemen tüm küresel pazarlar merkezi bir otoriteye güveniyor.

Bir finansal varlığı temsil eden dijital bir belirteç oluşturma yeteneği hemen köşede. Aslında, DX adlı bir borsa, önümüzdeki haftadan itibaren tokenize stokları teslim eden ilk firma olacağını açıkladı.

Düzenlenmiş bir komisyoncu olarak DX, hisse senetlerini elinde tutmayı ve belirteçleri çıkarmayı planlıyor. Jetonlar daha sonra dünyanın 7/24 herkes tarafından serbest ve ucuz bir şekilde takas edilebilir.

Bu sadece başlangıç. Gelecek on yılda, tüm finansal piyasaların belirtilerini çok iyi görebildik. Temel olarak, değeri olan ve alınıp satılabilen herhangi bir şey aynı zamanda dijital bir jeton olarak gösterilebilir ve bir blok zincirinde takas edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here