• Bir New York Federal hakimi, GRAM tokenleri kayıt olmadan dağıtılırsa Telegram’ın menkul kıymetler yasasını ihlal edeceğini buldu.
  • Geçici ihtiyati tedbir, GRAM tokenlerinin ilk satın alımlara dağıtımını engelleyerek geciktirir.

Önde gelen bir sosyal medya mesajlaşma platformu olan Telegram, son iki yılda GRAM belirteci olarak adlandırılan kripto para biriminin geliştirilmesi üzerinde çalıştı . Sosyal medya platformu, 2018 yılında özel bir satışta 1.7 milyar doların üzerinde rekor kırdı. Başarılı token satışına rağmen, Telegram GRAM tokenlerini sorunsuz bir şekilde piyasaya süremedi.

En son engel, ABD Menkul Kıymetler yasalarının olası ihlalleri nedeniyle jetonların verilmesini geciktirmek için New York’ta bir Federal Hakem tarafından verilen geçici bir tedbirdir. Mahkeme kararı kısmen okudu:

Howey testi altındaki ekonomik gerçekler göz önüne alındığında, Mahkeme, bu plan kapsamında Grams’ın ikincil kamu pazarına yeniden satışının, gerekli kayıt beyanı olmadan menkul kıymet satışının ayrılmaz bir parçası olacağını tespit etmiştir.

Mahkemeye göre:

Makul alıcılar, Gram’ı yalnızca değeri depolama veya aktarma aracı olarak edinmek için 1,7 milyar dolar ödemeye razı olmazlar. Bunun yerine, Telegram, ilk alıcıların halka açık pazarlarda yeniden satışta aldıkları değeri en üst düzeye çıkarmasına izin verecek bir yapı oluşturarak Telegram ödemek isteyecekleri miktarı en üst düzeye çıkarmak için bir plan geliştirdi.

Geçici ihtiyati tedbir, jetonlar piyasaya çıktığında ikincil alıcıya riskleri önlemek için GRAM tokenlerinin ilk alıcılara dağıtımını ertelemektir. Ayrıca, Telegram’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir kayıt bildirimi almayı düşünmesi için zamanı vardır. Silindikten sonra, jetonların dağıtımı planlandığı gibi devam edecektir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here