Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu geçtiğimiz günlerde bazı başlangıç ​​para tekliflerinin (ICO’lar) ve diğer kripto para birimlerinin yasallığı hakkında bir rapor yayınladı.
İçinde, bazılarının düzenleyici standartları karşılamadığı ve yatırımcıları riske atabileceği uyarısında bulunuyor.

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), halka arz için ilk para tekliflerine ( ICO ) yatırım yapılması konusunda bir uyarı yayınladı . Raporda, teklif edilen sikkelerin bir kısmının SEC onayı almadığı belirtiliyor, bu da onlara yatırım yapmanın ciddi risk taşıyabileceği anlamına geliyor.

Buna ek olarak, Taylandlı SEC, söz konusu jetonların akıllı sözleşmelerin resmi ICO portalları tarafından denetlenmediğini, Bangkok Post’un yerel haber bültenine göre yatırım riskini artırdığını belirtmiştir .

Rapor, SEC tarafından yetkilendirilmemiş dokuz dijital belirteç ve ICO belirledi: Her Coin, Orientum Coin (ORT Coin), OneCoin ve OFC Coin, Tripxchain Coin (TXC Coin), TUC Coin, G2S Uzman ICO, Singhcom Enterprise ICO , Macera hostel Bangkok ICO ve Kidstocurrency ICO.

Bu madeni paraların birçoğu, Facebook ve YouTube gibi sosyal medya platformlarında tanıtıldı ve bunlar Tay SEC için kırmızı bayraklar açtı. Düzenleyici ayrıca, bu kripto para birimlerinden bazılarının Ponzi şemaları gibi çalıştırıldığını ve kullanıcıların kripto-para birimini arkadaşlarına ve ailelerine sevk ikramiyeleri karşılığında satmaya teşvik ettikleri konusunda uyardı.

Açıkça belirtilmese de, bu OneCoin’e referans olabilir. OneCoin daha önce Çin hükümeti tarafından kapatıldı . Yaygın olarak Ponzi şeması olduğuna inanılan organizasyon, online incelemeyi aldı. Bir “özel blok zinciri” olarak işletiliyor, özellikle Çin, Hindistan ve İtalya gibi ülkeler OneCoin hakkında uyarılar yayınladıktan sonra, bunu bir plandan biraz daha az olarak görüyorlar.

Piramit şemaları gibi yapılandırılmış dijital belirteçlerden elde edilen yatırım getirilerini sağlayarak bireyleri dijital varlıklara yatırım yapmaya ikna eden oportünistler var.

Tayland SEC
Regülatörün hareketi, federal hükümetlerin kripto-para birimi uzayda devam eden katılımını temsil ediyor. 2017’nin ICO patlaması, fon yaratma yöntemini düzenleyici incelemeye tabi tuttu.

Bu yeni finansal enstrüman herhangi bir düzenleyici kuruluşa uymuyor ve birçok düzenleyici organı karıştırıyor. Bu zorluklara rağmen, hükümetler alanı polise yönlendiriyor. Bu ayın başlarında (19 Ekim 2018) Amerika Birleşik Devletleri SEC , ICO’nun yeni girişimleriyle meşgul olmak için yeni bir “ Finhub ” bölümü açacağını duyurdu .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here