İsviçre Ulusal Bankası Başkanı Jordan, istikrarlı paraların para politikasını engelleyebileceğini söyledi.

Ayrıca, stabilcoinlerin bankalar gibi düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Bir kereliğine bankacı ile görüşebilirim. Birçok kripto yatırımcısının dikkate almadığı bir sorun var. Merkez bankaları para politikasını kendi para birimlerinin akışına dayanarak düzenlerlerse, ancak şimdi onlar sabit paralarla değiştiriliyor. Stabilcoinlerin uygulanması, genellikle ana fiat para birimine girecek akışı kısıtlayabilir. 

Örnek: 

Binance’in şu an USD’den durağan bir teneke kutu (BUSD) çıkaracağı ve aynı zamanda GBP sabitlenmiş bir BGBP jetonuna sahip oldukları bildiriliyor. 

Dolayısıyla, eğer Tüccarlar BGBP ile BUSD arasında işlem yapacaklarsa , temelde para birimine giriş yapmadan esas olarak GBP / USD olur. 

Şimdi hala bu bilmecenin ilk günlerinde yaşıyoruz, kripto para biriminin evlat edinmenin on kat büyüdüğünü hayal edin. Bu büyük bir sorun olabilir.

SNB’s Jordan adlı kullanıcının yorumu:

Sadece İsviçre frangı ile bağlantılı bir stabilcoin daha az sorun yaratacaktır, Jordan “banka mevduatı ve nakit para ile birlikte başka bir İsviçre Frangı cinsinden para şekli” olacağını söyledi.

“İsviçre Frangı’nda fiyatlar, ücretler ve krediler belirlendiği sürece, SNB para politikası yoluyla tasarruf sahipleri ve borç alanlar için teşvikleri etkileyebilir ve böylece orta vadede fiyat istikrarını sağlayabilir”

“Stabilcoinlerin ekonomik fonksiyonu banka mevduatları ile karşılaştırılabilir ise, ihraççıları bankalarla aynı kurallara uymak zorundadır” 

“Stablecoins, sırayla çeşitli otoriteler arasında yakın işbirliği gerektiren birçok düzenleyici zorluk sunmaktadır. Bu özellikle Terazi gibi sınır ötesi projeler için geçerli. ” 

Öyleyse işte orada bir çok sorunun yanı sıra çözüm var. Bu SNB anda öylesine bir CHF stablecoin için çok endişe verici olabilir saptanmış negatif faiz oranlarına sahip diyecekler SNB İsviçre (negatif oranları onlara zarar verecek yok CHF oranını uyan bir madalyonun içinde döviz rezervlerini tutmak için Ulusal Banka) Onları tehdit altında hissettiği için suçlamıyorum.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here