Son zamanlarda, dünya çapında finans finansal mesajlaşma çözümleri sağlayıcısı olan Ripple ve Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Kurumu (SWIFT) için küresel finans sağlayıcı çözüm ortaklığı ortaklığıyla ilgili bir spekülasyon olmuştur . Yapacak SWIFT ve Ripple arasındaki potansiyel entegrasyon, bahsediyor olmuştur XPR yerleşim crossbanking için yeni bir otoyol. İnternet’teki raporlar, SWIFT’in gelecek güncellemesinde, Ripple’in ürünlerini 4000 yeni bankaya sunabileceğini belirtti.

Ripple’ın kriptoları, iyi bir pazar performansına sahipti ve Ethereum’un değerini aştı . Mevcut piyasa değeri 20.4 milyar dolar, fiyatı ise jeton başına 0,508 dolar. Spekülasyondan olumlu etkilenen sonuçlar ile XRP, ikinci üst kripto olan Ethereum için ciddi bir rakiptir.

Ancak, söylentilerin sahte olduğu ortaya çıktı. Maliye Mıknatısları’na göre , bir SWIFT sözcüsü, gazeteci ekibinin durumu açıklığa kavuşturmak için resmi bir açıklama yapmaya çalışan şirketle görüşmesi sonrasında onları reddetti. Sözcünün belirttiği gibi, SWIFT’nin GPI sistemine geçiş, tüm işlemlere bir izleme referansının eklenmesini sağlayan teknik bir teknikti.

“Bu söylentilerin nereden geldiğinden emin değilim, ancak yaklaşan standartların serbest bırakılması… RippleNet ile tamamen ilgili değil. Temel amacı, tüm ödemelerin, bankaların GPI ödemelerini gerçek zamanlı olarak sona erdirmesine olanak tanıyan bir takip referansı (UETR, Benzersiz Uçtan Uca İşlem Referansı) içermesini sağlamaktır. ”

SWIFT, iki şirket arasındaki herhangi bir görüşmeyi kategorik olarak reddettikten sonra, Ripple ve SWIFT’nin olası bir ortaklığı hakkında yoğun medya odaklı spekülasyonlar sona eriyor gibi görünüyor.

Platformunu Yükseltmek için SWIFT
SWIFT, küresel bir üye kooperatifidir ve dünyanın önde gelen güvenli finansal mesajlaşma hizmetleri sağlayıcısıdır. Şirket, finansal kuruluşların finansal işlemler hakkında güvenli, güvenilir ve güvenli bir şekilde bilgi alışverişini sağlayan bir bankalararası ağ sağlamaktadır. SWIFT 40 yılı aşkın süredir müşterilerine hizmet vermektedir, mesajlaşma hizmetleri dünya çapında 200’den fazla ülke ve bölgede 11.000’den fazla finans kuruluşu tarafından kullanılmaktadır ve güvenmektedir.

Haziran ayında, SWIFT’de bankacılık müdürü Harry Newman şunları söyledi:

“Muhabir bankacılığın 1998 model olduğu bir sır değil ve bunu 2018 modeline getirerek meşgulüz.”

SWIFT’nin GPI sistemine bir eklenti yükseltmesinin 18 Kasım’da başlaması bekleniyor. Şirkete göre, yükseltme tüm işlemlere bir izleme referansı ekleyerek teknik bir sorundur.

Ayrıca, şirket SWIFT Standartlarını yayınlamayı ümit ediyor ve müşterilerin gelecek güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi edinmelerini ve SWIFT tarafından sunulan sınır ötesi ödemelerdeki yeniliklere erişim elde etmelerini sağlıyor.

 

SWIFT ekibi, blockchain teknolojilerine sahip bir dizi test gerçekleştirdi. Ekip, blockchain kullanımını deneysel olarak benimsemeye çalışmasına rağmen, şirket üçüncü tarafın teknolojisini kullanmaktan ziyade kendi ağları ile daha rahat hissedecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here