Olası bir Ripple – Swift ortaklığı hakkında yoğun bir spekülasyondan sonra, söylentinin, SWIFT’nin iki şirket arasında herhangi bir görüşme yapılmadığını inkar etmesiyle nihayet sona ermiş gibi görünüyor.

Özel bir Finans Uzmanı’ndan yapılan açıklamaya göre , bir SWIFT sözcüsü, gazeteci ekibin durumu açıklığa kavuşturmak için resmi bir açıklama almaya çalıştıklarında söylediklerinden sonra söylentileri yalanladı.

“Bu söylentilerin nereden geldiğinden emin değilim ama yaklaşan standartların yayınlanması… RippleNet ile tamamen ilgili değil . Temel amacı, tüm ödemelerin, bankaların GPI ödemelerini gerçek zamanlı olarak uçtan uca takip etmelerini sağlayacak bir izleme referansı (UETR, Benzersiz Uçtan Uca İşlem Referansı) içermesidir. ”

Bu bildiriler , bu söylentinin bazı nedenlerini ve haklı olmak zorunda olduğu birkaç olasılığı analiz eden Ethereum Dünya Haberleri’nin önceki bir makalesini doğrulamaktadır .

SWIFT – Dalgalanma: İki “düşman” veya İki Yakında En İyi Arkadaşlar?
Ripple ve Swift aynı pazarda doğrudan rakipler, ancak finans dünyasındaki sermaye ve etki farkı, erken bir ortaklığın eşit bir zemin üzerindeki fizibilitesini düşünmek için çok asimetriktir.

Swift, platformunu yükseltmeye ilgi gösterdi. SWIFT’deki bankacılık müdürü Harry Newman, Haziran ayında Financial Times’a şunları söyledi: “Muhabir bankacılığın 1998 model olduğu bir sır değil ve bunu 2018 modeline getiren bir şekilde meşgulüz.

Buna ek olarak, SWIFT ekibi, “son derece iyi” çıktığı bildirilen blok zincir teknolojileriyle bir dizi test başlattı .

Ancak, SWIFT ekibinin blockchain teknolojilerinin kullanımını (deneysel olarak bile) benimsemesi durumunda, üçüncü tarafın teknolojisini kullanmaktan ziyade kendi ağlarıyla daha rahat hissedeceklerdi.

Şirketin mükemmel mali sonuçlarıyla desteklenen yükselen söylentiler dalgası, fiyatlar üzerinde olumlu bir etki yarattı. Ripple, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olarak Ethereum’un yerini almayı başardı ve şimdi bu pozisyonu kaybetmiş olmasına rağmen, iki belirteç arasındaki fark daralıyor.

Ripple, 2018’de, XRP jetonunun değerlemesi üzerinde çok olumlu bir etkiye sahip olan olağanüstü bir performansa sahipti, ancak Ethereum, ETH jetonunun değerlemesini bozan reklamlarında bir dizi gecikme yaşadı.

Ethereum şu anda 22.165.571.726 $ ve XRP $ 21.068.066,192 $ ‘lık toplam piyasa kapağına sahiptir. SWIFT , ABD Hazine Bakanlığı tarafından hazırlanan bir rapora göre, 2004 yılında günde en az 5 trilyon dolarlık seferberlik yapıldığını bildirdi .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here