Geçtiğimiz yıl, Ripple gauntlet’i attı ve dünya çapında Bankalar Arası Mali Telekomünikasyon ( SWIFT ) ödeme sistemi için kullanılmış toplum için büyük bir zorluk oluşturdu . Ve şimdi, çok saygın bir ödeme sistemi, oyunu önünde tutmak için blockchain’e yöneliyor.

SWIFT, gelişmekte olan blockchain şirketleriyle rekabet etmek amacıyla geçtiğimiz Aralık ayında “entegre ödeme doğrulaması” nı yürürlüğe koyduktan sonra yeni Ödeme Doğrulama Sistemi için denemeler başlatıyor.

Geçtiğimiz yılın sonlarında SWIFT India ve MonetaGo, Hintli banka hizmetlerini yükseltmek, dolandırıcılık önleme ve güvenliği kolaylaştırmak amacıyla paylaşımlı ağı kullanarak gelecekte tüm Hint bankalarına hizmet vermeyi planlayan bir pilot paylaşımlı DLT ağı oluşturmak üzere bir araya geldi.

Kendisi huysuz olan Ripple, Avrupa’daki “parçalanmış” sesler olarak tanımladığı şeyi blok zinciri meselelerinde “daha ​​birleşik bir bütün” olarak bir araya getirmek için Avrupa için Blockchain adlı bölgesel bir ittifak oluşturmak için henüz bir araya geldi. Bu tür hareketlerin, American Express gibi sezgisel oyunculara, Ripple’in Bitcoin saflaştırıcı detektörlerine rağmen, bir bütün olarak blok zinciri endüstrisi için çok daha temsili bir ses haline geldiğinden emin olacağından emin olabilirsiniz.

Ripple, adından da anlaşılacağı gibi, yerel belirteci XRP için birçok eski sistemle rekabet etmeye değer bir bankacılık ve dijital para transferi hizmeti olarak dünya çapında bir dava haline geldi. Açıkçası, bu baskının SWIFT üzerinde bir etkisi oldu ve bunun sonucunda bankacılık hizmetleri için DLT çözümlerinden faydalanma devam etti.

SWIFT, hizmetlerini inceleyerek ve iyileştirmeler yapılabilecek yerleri belirleyerek bir numaralı nokta için zorlukları önleyebileceğini açıkça göstermek istiyor. Yeni Ödeme Doğrulama pilotunda şu anki hata bulma projesinde yer alan 14 büyük banka var. SWIFT resmi bir yayında şunları belirtti:

“Pilot, iddialı GPI doğrulama programının başlatılmasında ilk aşama. Pilotun amacı, ödeme sürecinde verimliliği önemli ölçüde artıracak ve sonuçta SWIFT ağı üzerindeki tüm 10.000 bankanın kullanımına sunulacak yeni bir entegre ve etkileşimli hizmetin temelini oluşturmaktır. ”

Ripple’nin baş pazar stratejisti Cory Johnson, Ripple Blockchain çözümlerinin faydalarını vurgulayan bir video yayınlamak için hızlı davrandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here