• Ethereum Classic aşırı alım seviyelerinden teknik bir düzeltme başlattı.
  • Geri çekilme günlük SMA200’e kadar uzatılabilir.

Şu an piyasa değeri 881 milyon dolar olan 18. en büyük dijital varlık olan Ethereum Classic, Asya’nın erken saatlerinde 8.17 $ ‘da zirveye ulaştı ve yazı yazılırken 7.64 $’ a çekildi. Madeni para son günlerde güçlü bir büyümenin ardından düzeltmeye başladı. Geri çekilmeye rağmen, ETC / USD günlük bazda% 4 daha yüksek. Yılın başından bu yana, VB / USD% 73’ün üzerinde kazanç elde etti.

Temel bilgilerle desteklenen spekülasyonlar

Ethereum Classic, başarılı ağ güncellemesi ve Binance duyurusu gibi çeşitli olumlu faktörler tarafından desteklenmiştir. Malta merkezli kripto para borsası, Binance Futures’ta bulunan enstrümanlar listesine kaldıraçlı ETC ekledi. x75. Ticaret platformu, XRP, LTC ve TRX’in yıl başından bu yana katılmasıyla araçlarını hızla genişletiyor.

Piyasada birçok üst altcoini etkileyen güçlü bir miting göz önüne alındığında, bu haberin katalizör görevi gördüğünü söylemek zor. Büyük olasılıkla, olumlu haberler ETC’yi satın almak için ek bir teşvik görevi görürken, büyük boğa koşusu spekülatif duygular tarafından yönlendirildi

ETC / USD: teknik resim

ETC / USD, son $ 8.16 seviyesinden geriledi; ancak, madeni para 7.13 dolarlık ilk desteğin üzerinde kalıyor. Günlük Bollinger Bandının üst çizgisi tarafından oluşturulur. Bu engel ortadan kalktığında, satışın bir sonraki odak noktası 6.60 $ (Çarşamba günkü düşük) ve 5.30 $ (günlük SMA200) ile çekiş kazanması bekleniyor. Bu desteğin altında sürdürülebilir bir hareket, son kazanımların çoğunun tersine çevrilmesine işaret edecektir.

Artan yönde, yükseliş ivmesinin çekiş kazanabilmesi için VB / USD’nin 8,00 doların üzerine çıkması gerekiyor. Bu psikolojik direniş yol açarsa , yukarı yönlü 9.86 $ (2019’un en yüksek seviyesi) ve 10.000 $ ‘a kadar genişletilebilir. Günlük grafik RSI , hala aşırı alım bölgesinde olmasına rağmen, aşağı doğru tersine döndü.

ETC / USD günlük grafik

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here