Kripto stake etmek veya genel olarak stake etme fikri, finansal dünyada yeni bir şey değil. Bu kavramın iyi bir örneği, Sabit Gelir Varlıkları olarak gösterilebilir. Bu varlıklar — tahvil, borsa yatırım fonu veya diğer bir çok varlık olabilir — yatırımcılar tarafından sabit miktarda faiz ödeneceği anlayışı ile satın alınır ve bu fonlar ilk yatırımın iade edileceği vadeye kadar “kilitlenir”. Hiçbir hayal gücünün ürünü olan bir kavram değil.

Kripto Stake Etme Nedir?

Kriptosferdeki stake etmeye benzer bir işleve sahiptir. Terim, başlangıçta biraz dikkat gerektiren bir işlem olan “Proof of Stake” madenciliği protokolü için kullanılmaya başlandı. Proof-of-Work’un — büyük enerji tüketimi ve diğer aşırı özelliklere sahip olan — bir alternatifi olarak geliştirilen PoS, yeni tokenleri üretmek için bir doğrulayıcının stake ettiği coin mantığıyla çalışır. Bir doğrulayıcı, teminat görevi gören bir miktar tokeni sistemde kilitler ve bu sayede yeni coinler üretme fırsatı kazanır ayrıca yatırımcılar da ödül alır. Teminat arttıkça, bir coin üretmek için seçilme şansını arttırır, bu da daha fazla ödül anlamına gelir.

Bugünlerde yatırımcılara kar payı sağlamak için bu protokolü kullanan birkaç stake etme hizmeti var. Yatırımcı gruplarının tokenlerini sisteme bıraktıkları ve daha sonra üretilen yeni coinlerin bir kısmını gelen yatırımcılara geri ödeme sağlayan stake etme havuzları yaratırlar: payınız ne kadar teminat verdiğinize bağlı olmasının yanında ürettiğiniz belirli coinlerin işlevlerine göre değişir.

İyi bir anlaşma gibi görünüyor değil mi? Öyle olabilir. Yalnızca her gün onları biraz riske ederek coinleriniz üzerinden faiz kazanıyorsunuz. Peki, piyasa düşüşe geçerse ne olur? Elinizdekileri artıracak bir ticaret fırsatı ve kazancınızı artıracak bir fırsatınız var mı? Düşük şans. Stake etmenin dezavantajı, tokenlerinizi kilitli kalması ve kripto piyasasının doğal olarak değişken olması nedeniyle bunun felaketle sonuçlanabileceğidir.

Soft Stake Etme Çözümü

KuCoin’in yeni Soft Stake Etme programı, kendi başına stake etme amacını taşıyor. Geleneksel stake etmenin tanımlayıcı yönlerinden biri, yatırımların kilitlenme fikridir KuCoin’in Soft Staking’i, kullanıcıların istedikleri zaman coinlerine erişebilmelerini sağlamasının yanında, piyasadaki dalgalanmalara adapte olurken kazanç elde etmek için tokenlerinizi kullanmanın bir yolunu yaratır. Stake etme süresi için alt sınır olmaksızın, kullanıcılar kripto dünyasında bu kadar saygı duyulan özgürlüğü ve bağımsızlığı korurken ödül kazanma olanağına sahip olurlar.

PoS’un en önemli iki yönü güvenlik ve teknolojik kapasitedir. Stake etme mekanizmaları ağa olan katkılarına dayalı olarak çalıştığından, rekabet edebilmek için 7/24 sürekli bir bağlantı kurmaları gerekir. Bunun, sürekli bir bağlantının yol açtığı yüksek güvenlik riskinden bahsetmek yerine, bireysel kullanıcı cihazlarında çok büyük bir zorluğa sebep olmasından bahsedilebilir. Bireysel kullanıcıların, tek bir düğüm olarak çalışmayı karlı bulmaları pek mümkün değildir.

Kriptoyu Stake Etmenin Farklı Bir Yolu

Farklı stake etme havuzlarında ve bu hizmetleri sağlamayı amaçlayan projelerde yükseliş görmemizin sebebi: kullanıcı gruplarının tokenlerini bir araya toplayıp, piyasa düşüşünde gelir oluşturmak için ödülleri bölüşmesidir. Bu akıllıca. Bununla birlikte, teknik kapasite ve güvenlik endişeleri konunun merkezinde yer almaya devam ediyor ve bu konu her bireysel proje için ele alınmalıdır.

Stake etme işlevi için çok önemli olan bu benzer prensipler, bir borsa için kaçınılmaz standart gereksinimlerdir. Bu nedenle KuCoin, PoS protokollerinden yararlanmak için bu yeni yöntemi benimsemeye karar vermiştir. KuCoin, halihazırda mevcut olan altyapının avantajlarından faydalanabilmekte ve Soft Stake Etme özelliğini etkinleştirmek için güvenli bir ağ olarak işlev görmekte ve kullanıcıların varlıklarını kontrolünde tutmalarını sağlamak için akışkan bir sistem sunarken, stake edilen tokenler üzerinden gelir sağlamaktadır.

Şu anda Programın Desteklediği Projeler

KuCoin şu anda Soft Stake Etme için bu tokenleri destekliyor:

NULS (NULS)

Cosmos (ATOM)

EOS (EOS)

Tron (TRX)

Internet of Services (IOST)

Neblio (NEBL)

DeepOnion (ONION)

Energi (NRG)

Program, stake etmenin yeni bir yolu olarak tanıtılıyor; bu görünüşte şu iki dünyanın en iyisini sağlıyor gibi görünüyor: düşük risk ve tokenlerinizin tam kontrolü elinizdeyken stake etmekten pasif kazanç oluşturmak. KuCoin, Soft Stake Etme projeleri için Yatırım Getirisi, yıllık bazda getiri oranının her bir projeye özel olarak değişken olacağını belirtti. Halihazırda mevcut olan diğer stake etme projelerinden bazıları ile karşılaştırıldığında en etkileyici getiriye sahip değil, ancak verilen özgürlükle birlikte ilgi çekici bir olasılık.

Peki neden KuCoin’e güvenelim? Kendisine “Halk’ın Borsası” diyerek, 2017’deki kuruluşundan bu yana KuCoin, kullanıcılara kriptosfer ile etkileşime girme konusunda pekiştirilmiş, kullanımı kolay bir yol sağladı. Günlük işlem gören yaklaşık 400 farklı para birimi ve çiftinin yanı sıra, KCS sahipleri için kademeli bir işlem ücreti yapısına sahip olan borsa giderek daha popüler hale geldi ve dikkat çekmek için yeni programlar ve promosyonlar geliştirmeye devam ediyor. Stake etme, KuCoin ekibi tarafından geliştirilen bir dizi yeniliğin şimdilik en sonuncusu.

Kriptopara birimini Stake Etmenin En Uygun Yolu

Soft Stake Etme her iki dünyanın da en iyisini sağlıyor gibi görünüyor. Düşük riskli ödül kazanmak için varlıklarınızı kontrol etmekten vazgeçme sorununa gerçekten mükemmel bir çözüm gibi görünmektedir. Bununla birlikte, bu dünyadaki çoğu şeyde olduğu gibi, bir şey gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, genellikle öyledir. KuCoin’in Soft Stake Etme projesinde geleceğin neler getirdiğini görmemiz için beklememiz gerekecek, fakat kesin olan bir şey var: Kriptosferde birçok kişinin ilgisini çekti ve PoS ve yükselen popülerliği ile ilgilenen herkes için gözatmaya değer.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

Kaynak:https://medium.com/@KuCoinTurkey

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here