Piyasadaki çoğu yatırımcı zaten Blockchain teknolojisinde araştırma ve geliştirme yapan IBM, Microsoft, Facebook ve Amazon gibi büyük isimlerden haberdar olacak. Her ne kadar, daha büyük balıkların etkisinden dolayı, dünyadaki diğer şirketler yakalanmaya başlıyor.

Deloitte’den 2019 yılına ait Global Blockchain Raporuna dayanarak , endüstri öncekinden daha hızlı büyüyor. Daha fazla şirket blockchain teknolojisi için faydalı buluyor ve ankete katılan şirketlerin% 53’ü, bir önceki yılın aynı% 43’ünden gelen blockchain’i işlerinin hayati bir parçası olarak görüyor.

Referans olarak, raporda bulgularını sonuçlandırmak için 12 ülkede ve 11 dilde yaklaşık 1.400 şirket araştırılmıştır. Şu anda bu yeni teknolojiyi geliştiren ve kullanan ilk 5 endüstri:

 1. Teknoloji ve Medya
 2. Finansal hizmetler
 3. İmalat
 4. Perakende, Toptan ve dağıtım
 5. Profesyonel hizmetler

Önümüzdeki 12 ay boyunca teknolojiye yoğun yatırım yapmak isteyen şirketler arasında 10 milyon dolar veya daha fazla olan en iyi ülkeler sıralanıyor:

 1. Lüksemburg, ankete katılan şirketlerin% 41’inde
 2. Ankete katılan şirketlerin% 33’ünde İsviçre
 3. Ankete katılan şirketlerin% 31’inde Almanya
 4. İngiltere ve ABD, ankete katılan şirketlerin% 18’ine bağlı

Bununla birlikte, bu alan için en büyük engellerden biri hala sürekli açıklık eksikliği ve tüm endüstriler ve sınırlar arasındaki uyumu sürdürmenin zorluğudur. Deloitte’nin 1.400 şirket havuzuna göre, bu sektör için en büyük giriş engelleri:

 1. Düzenleyici Konular (beklendiği gibi)
 2. Mevcut eski sistemleri uygulamak, değiştirmek veya uyarlamak
 3. Potansiyel Güvenlik tehditleri

Twitter da bile, aşağıda görüldüğü gibi bu verilerden bazılarını göndermeye çalışıyordu.

Açıkçası, şirketler 2018’de daha önce daha hızlı bir şekilde blok zincirine geçiyorlar. 2019 ve 2020 dijital varlık fiyatlarında yükselmeye devam ederse ve projeler ana ağlarını ölçeklenebilirlik çözümleri ile başlatırsa, potansiyel olarak erken ve ortada başka bir üstel büyüme döngüsü görebiliriz. 2020 geleneksel pazar çerçevesini bile sarsacak.

Facebook’un Libra Projesini Tartışan Kongre

Pazarın her yerinde ve haberlerde, insanlar bugün gerçekleşen Facebook kongre oturumunu rapor ediyorlar. Pek çok kongre ve kadının sürprizine göre, Terazi, kripto para birimi ve dijital varlıkların genel amacı hakkında bilgi edinmeye açık. Hatta bazı konuşmacılar Bitcoin’in durdurulamaz olduğunu ve kongre başlamadan önce trene atlamak zorunda olduğunu belirtene kadar gitti.

İstediğimiz olsun ya da olmasın, değişim burada. Dijital para birimleri burada.

– Kongre Üyesi McHenry

Diğer önemli konuşmalar, altcoin piyasası olarak adlandırılan ve Bitcoin’in tek meşru aday olduğu bir “bok boku grubu” olarak adlandırdığıdır. Bu kripto topluluğu arasındaki ortak argodur, ancak kongre oturumunda büyük olasılıkla bir noktaya değinmek bile söylenmemelidir. Buna rağmen, çoğu yatırımcı bunu sevdi ve pazar gerçeği ile anlayış ütopyası kongresi arasındaki durdurulamaz dördüncü duvarı kırdığını düşünüyordu.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here