• GIC Pte’nin iddiaya göre Coinbase’in finansman turuna katıldı.
  • Bu gelişme, büyük kurumlar arasındaki yeni varlık sınıfına yönelimi doğrulamaktadır.

Bloomberg tarafından konuyla aşina kişilerden elde edilen bilgilere göre, Coinbase Inc. geçen yıl Singapur’un egemen servet fonu GIC Pte’nin yardımı ile 300 milyon dolar aldı, ancak şirketin finansman turuna katılımı daha önce açıklanmadı.

Coinbase, Ekim’in finansman turunda Tiger Global Management, Wellington Management ve GIC’in katılımı açıklanmayan Andreessen Horowitz gibi firmalardan yatırım aldığını belirtti. GIC yorum yapmaktan kaçındı, Coinbase yetkilisi de yorum yapmaktan kaçındı.

Tiger Global Management, Wellington Management ve Andreessen Horowitz, Coinbase finansman turuna katılan yatırımcılar arasındaydı. Hem GIC hem de Coinbase yorum yapmaktan kaçındı, ancak bu gelişme endüstri gelişiminde bir dönüm noktası olabilir. Birçok kurumsal para yöneticisi, düzenlemesiz statüleri ve yasadışı faaliyetlerle bağları olduğu iddiaları nedeniyle dijital varlıklardan uzak durmaktadır.

Bununla birlikte, Morgan Creek Capital Management LLC’ye şifreli para yatırma ve blok zinciri yatırımlarına odaklanan iki ABD merkezli emeklilik fonu yatırımı nedeniyle kısa bir süre önce değişiklik yaşandı. Şimdi GIC, kripto para birimi endüstrisine girdi.

GIC, 40’tan fazla ülkede devlet tahvillerinden özel sermayeye kadar geniş bir yelpazedeki yatırımlara yatırım yapan büyük bir fondur .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here