NULS blockchain destekli sistemi, ithal ağırlıklı ada ulusunun potansiyel bir gıda güvenliği krizinden kaçınmasına yardımcı olacaktır.

  • veriTAG’ın gıda takip sistemi Singapur Gıda Ajansı tarafından benimsenmiştir.
  • Çözüm, ST Engineering’in işbirliğiyle NULS blok zincirini kullanıyor.
  • Singapur, gıdanın% 90’ından fazlasını ithal ediyor ve güvenlik sorunları yaşıyor.

Walmart ve Dole gibi şirketler, yıllardır gıda güvenliği için blok zinciri test ediyor. Şimdi Singapur hükümeti bunu ulusal ölçekte yapmak istiyor.

Yiyeceklerinin% 90’ından fazlasını diğer ülkelerden ithal eden bir ada ülkesinde bir gıda güvenliği kriziyle karşı karşıya kalan Singapur Gıda Ajansı, yiyeceklerin yaratılıştan noktaya kadar takip edilmesi için blok zinciri tabanlı bir sistem geliştirmek için veriTAG ve ST Engineering ile işbirliği yaptı. satış.

veriTAG’ın sistemi, uygulama geliştiricileri için tasarlanmış açık kaynaklı ve uyarlanabilir bir blok zinciri ağı olan NULS blok zincirine dayanmaktadır. NULS Vakfı da Singapur merkezli ve bu yılın başlarında Bitcoin veya Ethereum’a köprü kurabilen bir çapraz zincir girişimi olan Nerve Network’ü duyurdu .

Bir açıklamaya göre, Singapur Gıda Ajansı Nisan ve Aralık 2019 arasında 3.825 adet meyve ve sebzeleri test etti ve bunun yaklaşık% 13’ünün veya yaklaşık 500 ünitenin aşırı pestisit veya kimyasal kalıntı nedeniyle denetimde başarısız olduğunu tespit etti. Et testi, test edilen 7.010 birimden 114 birimin denetimde başarısız olmasıyla daha iyi sonuç verdi – ancak iki kategori arasında, tüketicilere ulaşmış olabilecek potansiyel olarak tehlikeli birçok gıda var.

Jason Lim, veriTAG kurucusu ve CEO’su söyler şifresini kendi sistem aslında Çin’de yaşam başladı, ama bu GPS izleme ve artırılmış gerçeklik unsurları sağlayan ekipmandan Singapur yararları için bu yeni sürümde söyledi. ST Engineering ile olan işbirliği sayesinde. Ortaklık aynı zamanda firmaya devlet tarafından tanınma sağlar.

“VeriTAG için, destekleyici olan doğru ortağa sahip olmak son derece önemlidir. Nuls bize tam destek verebilecek,”Lim anlattı Şifresini . “Şu anda veriTAG’ın NULS’de bir madencilik düğümü var – bu, tüm sürecimizin kendi madenciliğimiz kapsamında olduğu ve müşterilere en uygun maliyetli çözümü sunabileceğimiz anlamına geliyor.”

Firma ayrıca projeye müşteri katılımını teşvik etmeyi hedefliyor. Kullanıcılar, sadakat kredileri kazanmak için bir web uygulaması kullanarak veriTAG mühür etiketlerini tarayabilir, bu daha sonra NULS jetonları ile değiştirilebilir ve ardından isteğe bağlı olarak Singapur’un dijital para birimi ile değiştirilebilir. veriTAG, veri $ HOP sadakat programını entegre etmek için Singapur’daki bazı satış noktası sağlayıcılarıyla zaten ortaklıklar kurmuştur.

veriTAG, sistemini Çin’in Chongqing kentinde gerçekleştirilecek ve Singapur’un ortak ev sahipliğinde Eylül 2020’de gerçekleştirilecek Smart China Expo’da tanıtacak.

Gıda güvenliği, gıdanın kaynaktan satışa izlenebilmesini sağlamaya dahil olan bazı büyük şirketler ile dünya çapında artan bir blok zinciri teknolojisi kullanımıdır. Örneğin, IBM’in Food Trust sistemi, taraktan bebek mamasına kadar her şey için kullanıldı ve meyve ve sebzeler devi Dole, blok zinciri kullanımını tüm bölümlerde genişletiyor .

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here