• Yakında piyasaya sürülecek olan Serum borsasının simgesi olan Serum, birden fazla kripto borsasında listelendi.
  • Binance’de listelendikten birkaç saniye sonra fiyat% 1000’den fazla arttı.
  • Serum, zincirler arası ticareti mümkün kılacak gözetim dışı, merkezi olmayan bir borsadır (DEX).

Serum borsasının yerel tokenı , bugün piyasa değerine göre en büyük borsa olan Uniswap ve Binance dahil olmak üzere birçok kripto borsasında listelendi .

Popüler kripto tüccarı Scott Melker’e göre, Binance listelemesinin ardından fiyat 0.11 $ ‘dan 1 $’ ın üzerine çıktı  % 1.029 artış.

Serum, zincirler arası ticareti mümkün kılacak gözetim dışı, merkezi olmayan bir borsadır (DEX). Platform halihazırda işlevseldir ancak henüz başlatılmamıştır.

Merkezi bir türev ticaret platformu olan FTX ile düşük işlem ücretleri, ultra hızlı işlem hızı ve Ethereum dahil diğer platformlarla birlikte çalışabilirlik ile karakterize bir blok zinciri platformu olan Solana arasındaki bir işbirliğidir . Bu, Serum’a Dengeleyici ve Uniswap gibi diğer DEX’lere göre belirgin bir avantaj sağlar .

Maksimum arz olarak yaklaşık 10 milyar SRM basıldı. Ancak, ilk dolaşımdaki arz bunun bir kısmı ve şu anda toplam 181 milyon token – Serum’un geçen hafta gerçekleşen aşırı talep edilen İlk Değişim Teklifinden (IEO) sonra. Miktarın yılda yaklaşık% 15 artması bekleniyor.

Serum: DeFi için iyi bir ilaç

Serum’un üç jetonu vardır: temel varlığına sabitlenmiş bir fiyatı olan “sarılmış” bir fayda jetonu, SerumBTC; bir stabilcoin , izlenebilir olan SerumUSD, fiziksel olarak yerleşik, çapraz zincir sözleşmeleri sağlamak için ERC20 jetonu ve bir yönetim Serum’da işlem indirimleri sağlayan ve ağdaki işlemlerden elde edilen gelirle yakılan jeton.

Binance ve Uniswap’in yanı sıra SRM, BitMax , HBTC , Mesa.Eth , Dengeleyici , TomoDEX , 1Inch ve tabii ki FTX dahil olmak üzere bir dizi başka borsada da listeleniyor .

Serum platformunda SRM için stake etme de bugün hayata geçti ve sahiplerin ilk kez tokenlerinden getiri elde etmelerini sağladı. Stake etme düğümünün çalıştırılmasına katılmak için ” MSRM ” olarak adlandırılan 1 milyon SRM gereklidir.

Serum ekibi, FTX ticaret platformunu başlattıktan sonra merkezi olmayan finans (DeFi) alanında tanınmaya başlayan kurucu ortak ve CEO Sam Bankman-Fried ve niceliksel ticaret başlangıcı Alameda Research tarafından yönetiliyor 

“ Sam liderliğindeki FTX ekibi şimdiye kadar bilmenin keyfi vardı girişimcilerin en yetenekli gruplarından biridir,” Matthew Graham Serum yatırım yapmıştır Sino Küresel Sermaye, CEO söyledi. “DeFi’nin zamanı geldi ve Serum’un önde ve merkezde olacağından eminiz.”

Solana, Ripple ve Ethereum’u ele geçirmek için yıldırım hızında platform için 20 milyon dolar güvence altına aldı

En yüksek verimli blok zinciri olma yarışının başka bir rakibi var. San Francisco merkezli Solana, kripto yatırımcıları Multicoin C liderliğinde bugün 20 milyon dolarlık fon sağladığını açıkladı …

Serum önümüzdeki haftalarda piyasaya çıkmayı hedefliyor. FTX jetonunun 500 veya daha fazlasına sahip olan herkes, FTT, alınabilecek SRM miktarında herhangi bir sınır olmaksızın önümüzdeki haftadan itibaren normal Salı günü airdropları için uygun olacak .

Şimdi, birisi “Serum” unuzu alıp almadığınızı sorduğunda, tam olarak ne anlama geldiğini anlayacaksınız. 

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here