ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance Chain işlemlerini izleme niyetine işaret ederek blockchain analitik firması CipherTrace için bir sözleşme imzalamayı planladığını söyledi.

Çarşamba günü yayınlanan bir bildiride SEC, CipherTrace’in Binance’ın yerel blok zincirini ve Binance Coin (BNB) dahil olmak üzere üzerinde yayınlanan tüm jetonları destekleyen tek bilinen firma olduğunu söyledi. Bildirim ilk olarak CoinDesk tarafından bildirildi .

Bir Binance sözcüsü The Block’a Binance Chain’un “Binance ve topluluk katılımcıları tarafından başlatılan topluma dayalı bir yazılım sistemi” olduğunu ve bunun “halka açık bir blockchain olduğunu söyledi. Tüm işlemler herkese açık” dedi.

SEC, sözleşmeyi 31 Temmuz’da veya bu tarihten önce CipherTrace’e vereceğini açıkladı. Sözleşme, başlangıçta dört bir yıllık opsiyon dönemi ile bir yıl olacaktır.

Sözleşmenin toplam değeri henüz belirlenmemiştir. Blok, yorum için CipherTrace’e ulaştı ve tekrar duymamız gerektiğinde bu hikayeyi güncelleyecek.

CipherTrace , Kasım 2019’da Binance Chain için destek ekledi. O sırada, CipherTrace CEO’su Dave Jevans “dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler daha iyi şeffaflık, güvenlik ve uyumluluk talep ediyor” dedi.

Binance , kara para aklama karşıtı uyum programını geliştirmek için Nisan 2019’da CipherTrace araçlarını kullanmaya başladı . Aslında Binance, yüksek riskli işlemleri izlemek için CipherTrace’in Chainalysis ve Eliptik çözümleriyle rakiplerini kullanıyor . 

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here