• ABD regülatörü, Bitcoin ETF kararını bir kez daha erteledi.
  • Uzman ETF fikrinin önemsiz olduğuna inanıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), VanEck ve SolidX tarafından sunulan bitcoin tabanlı ETF’nin (borsada işlem gören fon) teklif edilmesiyle ilgili kararı erteledi. Ayrıca, Komisyon, 20 Mayıs’ta yayınlanan resmi belgeye göre, topluluğun konu hakkında doğru karar vermesine yardım etmesini ve yorum yapmasını istedi. VanEck’in önerisi için yeni son tarih 19 Ağustos.

VanEck ve SolidX’in 2018’in sonunda Bitcoin-ETF’e katılım başvurusunda bulunduklarını belirtmekte fayda var. SEC’in kararı 27 Şubat’a kadar açıklaması bekleniyordu; ancak, birkaç kez ertelendi. Bu ayın başlarında, ajans Bitwise Asset Management’tan bitcoin ETF teklifi üzerine kararını da erteledi.

Cryptocurrency evreninde iyi bilinen bir avukat Jake Chervinsky, olumlu kararın yine de son derece olanaksız olduğuna inanıyor. Ayrıca, SEC’in Ağustos’ta hiçbir şeye karar vermeyeceğini ve son teslim tarihini bir kez daha değiştiremeyeceğini düşünüyor.

Twitter, “Beklendiği gibi, SEC VanEck bitcoin ETF teklifini geciktirdi. VanEck’in yeni son tarihi 19 Ağustos’tur. SEC 18 Ekim’de son bir tarih için bir kez daha gecikebilir.”

Bu arada, CoinList’in kurucu ortağı Andy Bromberg’e göre, bitcoin ETF zaten önemsiz hale geldi.

“Bitcoin ETF’nin artık daha fazla önemli olduğundan emin değilim. Perakende aracılık kurumlarının müşterilerine bitcoin sunacağını giderek daha fazla görüyoruz. Gördükten sonra, bu yaygın kullanımı bir kez gördüğünüzde, mutlaka gerek yok Artık ETF “, SEC’in gecikmeden önce Pazartesi günü Yahoo Finance’le yaptığı röportajda dedi.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here