Görünüşe göre kripto hala herkesin yanında. Pek çok meraklı ve sadık bilimci endüstriye çöp atmaya ve kripto alanına bir pozitif hava getirmeye devam ederken, diğerleri büyük bir endişe duyuyor ve her hareketini düzenlemeye çalışıyor.

SEC Nedir?
Yeni bir rapor , Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) en önemli önceliğinin dijital para cezalarını engellemek olduğunu gösteriyor . İlginçtir ki, bu sorunlar kabaca iki yıl önce hiç dikkat çekmemeye çalışmaktadır, ancak kuruluşun müşteri güvenliğinin her şeyden daha yüksek olmasını sağlamaya çalıştıkları görülüyor.

Özellikle, SEC, kurallara uymayabileceğine inandığını düşündüğü herhangi bir başlangıç ​​para teklifini (ICO) almayı hedeflediğini açıkladı. Raporda, ICO’ları “yüksek riskli yatırımlar” olarak görüyoruz, çünkü birçok “geçerlilikten yoksun ürünler ya da yerleşik kayıtlar” gibi. Belge ayrıca pek çok kişinin gölgeli iş modellerini içerdiğini veya dijital varlıkları hackerlar tarafından hırsızlıktan koruyamadığını söylüyor. hileli ve iş sermayesi toplayan kisvesi altında faaliyet gösterir.

Bütün bunlar nasıl çalışır?
Yeni ayrıntılar var son bir yıl içinde ortaya çıkan yatırımcılar sahte ICO’lara onların zor kazanılan nakit-milyon yarım kabaca kaybetmiş düşündürmektedir. Birçoğu, yatırımcılara fon karşılığında yeni jetonlara erişim sunarak çalışır. Yatırımcılar daha sonra söz konusu şirketler tarafından sunulan mal ve hizmetlerde parmaklarını almak için bu paraları kullanırlar.

Birçoğu ya tamamlanmış ya da meyvede olsa da, diğer bazı ICO’lar hileli olduklarını kanıtladılar ve daha iyi bilmeyen yatırımcılardan ellerinde milyonlarca dolar ile altı ay içinde yok oldular. Sonuç olarak, fon verenler nihayetinde kullanamayacakları boş cüzdanlar ve madeni paralarla bırakılır.

SEC Nedir?
Önemli konuları ciddiye almak
SEC, “ICOs ve Digital Assets” başlıklı raporun bir bölümünde şöyle demektedir:

Geçtiğimiz yıl, [icra] bölümü, çoğu 2018 FY’nin kapanışında olan ICO’lar ve dijital varlıkları içeren düzinelerce soruşturma başlattı.

Sahte ICO’lara yönelik eylemler, bu yıl tam olarak faaliyete geçen örgütün Siber Birimi tarafından yönetiliyor. Yalnızca bu yıl, bölünme, 12’si ICO’lara karşı yaklaşık 20 tane bağımsız dava başlattı. Ajans ayrıca, sahtekârlık büyük bir sorun olsa da, ICO’lara ve SEC’in mevcut düzenlemelerine uymaya çalışan diğer girişimlere odaklanacağını da belirtti.

Hepsi kötü değil …
Bazı büyüyen korkular rağmen, SEC vermedi o blockchain kabul ve cryptocurrencies birçok erdemleri vardır ve Amerika’nın ekonomisi üzerindeki olumlu etkileri hizmet edebilir:

İcra bölümü, yatırımcıları, inovasyon ve meşru sermaye oluşumunu engelleme riskine karşı dolandırıcılık ve tescil ihlallerinden kaynaklanan risklerden korumak için görevini dengeleme ihtiyacının farkındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here