Geçen ayın başlarına doğru, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu [ SEC ] , Bitwise Asset Management tarafından öne sürülen bir Bitcoin Borsa Yatırım Fonu [ ETF ] önerisini reddetti . SEC, onaylamama nedenlerini genişleterek 112 sayfalık bir belge yayınlamaya devam etti. Belgede, fonun manipülatif eylem ve uygulamaların önünü açacağı da vurgulandı. Ancak, SEC,  reddedilen başvuruları gözden geçireceğini açıkladıktan sonra, kripto topluluğundaki birçok kişiyi memnun etti.

SEC aynı zamanda 18 Aralık 2019 tarih ve sonrasının son tarihini de belirtti.

“Buna göre, Komisyonun Uygulama Kuralı 431 uyarınca, 18 Aralık 2019 tarihine kadar, herhangi bir tarafın veya başka bir kişinin, yetki verilmiş otorite uyarınca yapılan eylemi destekleyen veya buna muhalefet ettiği bir ifadede bulunabilmesi emredildi.”

Ayrıca, mevcut reddetme emri SEC’in inceleme süreci sona erene kadar kalacaktır.

SEC’in açıklaması, daha önce bir Bitcoin Borsa Yatırım Fonu [ETF] listelemek için başvuruda bulunan firmaların NYSE Arca ve Bitwise’ın, kripto yatırım pazarının sahtekarlık ve manipülasyondan uzak olduğunu kanıtlamadıkça uygulamalarının vurulduğunu netleştirdi. Bununla birlikte, ETF ile ilgili kararlardaki sürekli gecikme, firmalara bir umut duygusu verdi. Ek olarak, SEC Başkanı Jay Clayton’ın “ilerleme kaydedildiğini” söylediği Bitcoin ETF’ler hakkındaki yorumu da Bitwise’ın başvurusunu destekliyor gibi görünüyordu.

SEC’in reddine rağmen, Bitwise, SEC’in onayını almak için “ateşli bir şekilde” çalışıyor, Bitwise’ın Global Araştırma Başkanı Matt Hougan’ın söylediklerini söyledi .

İlk olarak, ilk reddetmeler gerçekleştiğinde, SEC’in bir Bitcoin ETF için hazır olmadığını söyleyen birkaç etkileyici gitmişti .

Ek olarak, SEC’in Bitwise başvurusunu reddetmesinden hemen sonra, başka bir başvuru sahibi olan VanEck / SolidX, ajansın aynı konuda karar vermesi için bir tarih belirlemesine rağmen başvurusunu SEC’den geri çekti.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here