JP Morgan’ın İngiliz eski yöneticisi Blythe Masters, ilk olarak bitcoin’in devrim yaratan arkasındaki teknolojiyi fısıldamaya başladığında, Hamid Rowaihy, 25. yılını Suudi Aramco olarak bilinen Suudi Arabian Oil Co.

Bu, blok zincirinin çok büyük bir şey haline geleceği 2015 yılının sonlarına kadar, bu noktada Rowaihy ile Ripple’a yatırım yaptı, şimdi kendini bir XRP sahibi ve “küresel gerçek zamanlı ödemenin geleceği ve bankalar arasındaki brüt çözüm” konusunda danışman olarak nitelendirdi. ve finansal kurumlar. ”

Bu, Aramco’nun XRP’yi satın aldığını ve bu nedenle unvanın bir soru olduğunu, ancak “Suudi Arabistan’ın gelirlerinin% 90’ını ve dış kazançlarının çoğunu” oluşturan ve kralın kendisine ait olan bu petrol devi olduğunu göstermez. daha geniş blok zinciri alanında biraz aktif.

“Ben blockchain düşündüğümüzde, benim blockchain sonsuza kadar iş yapma şeklinizi değiştirecek çünkü bugün ne yapıyoruz yeniden düşündürüyor,” Fahad I. Al Tabib, Suudi Aramco’nun Bankacılık Operasyonlar Bölümü’nde Ödeme İşleme Grubu lideri söyledi senenin başında.

Aramco’da Finans ve Muhasebe Bölümü yöneticisi Yahya M. Al Otain, Aramco’da Finans ve Muhasebe Bölümü’nün yöneticisi olan Yahya M. Al Otain şöyle dedi:

“Suudi Arabistan’da bu yeni blok zinciri ağını kurmak için Suudi Aramco ile aktif katılımınızı bekliyoruz.”

Değişen Bir Ülke?

Suudi Arabistan’ın Prensi Prens Muhammed Bin Salman, Suudi elçiliğinde bir gazetecinin açıkça görünmesinden sonra tartışmalı bir figür haline geldi, ancak dinamik bir pazar dostu ortam yaratarak ülkeyi dönüştürmek için bir vizyon ortaya koydu.

Aramco’nun CEO’su ve başkanı Amin Nasser Fortune’a “Vizyon 2030 daha sürdürülebilir bir ekonomiye ve iş yaratmaya dönüşüyor ve Aramco da bunun merkezinde yer alıyor” dedi .

Bu tür bir dönüşümü sağlamak için sayısız araç arasında, XRP’nin göz önünde bulundurduğu görünen blok zincir vardır.

XRP’nin arkasındaki şirket Ripple Labs, “Suudi Arabistan Krallığı’nın (KSA) merkez bankası olan Suudi Arabistan Para Kurumu (SAMA) – Ripple ile KSA’daki bankaların ödeme altyapılarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için bir anlaşma imzaladı” dedi. geçen yıl.

VC tarafından kontrol edilen proje, Ethereum Vakfı’nın “sertifikasyon” un helal olduğu kararını takiben biraz tartışmalı olduğu ethereum’dan rekabet bulmakta.

Kripto Kumları

Ethereum’s ConsenSys bir dizi Suudi çalıştayına veya projesine katıldı , ancak IBM’in Hyperledger ve Ripple’larından oldukça fazla rekabet ile karşılaştılar.

Etrafta alışveriş yapmak, ne denir denebilir ki, bunun bir çoğu denemede ve bir çeşit hatada erken aşamalarda olur.

Bununla birlikte, biraz zorlu Ethereum Vakfı ve bu sertifikayı alma kararları, özellikle blok zincirinin finansal kullanımı söz konusu olduğunda, belki de daha yakın bir ilişki planlanmış olduğunu önerebilir.

“Virgil Griffith, şeriat uyumluluk denetimini yaparken PoS’a taşınmamızın sonucu çok fazla değiştirmeyeceğini söyledi mi?” – Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin halka açık bir şekilde sordu .

Bu ispat üzerinde çalışan Ethereum Vakfı’ndan “İslam alimleri, atıkların azalmasından dolayı PoW’a karşı PoS’u tercih ettiler” dedi.

Yapısız Yapı

Bildiğiniz gibi, Suudi Arabistan iki güçlü hanedan tarafından yönetiliyor. “Dini” meselelere hükmeden Şeyhlerin evi ve daha dünyevi meseleleri yöneten Suud evi.

Bu iki hanedan arasındaki bir anlaşma, güçleri ve ayrıcalıkları için birbirlerine tamamen güvenerek, şimdi bir yüzyıl boyunca tamamen yürürlükte olmaya devam ediyor.

Böyle bir sertifikasyonun gerekip gerekmediği net değil, Ethereum Vakfı, eğer varsa, çok fazla şeffaflığa sahip değil.

Bununla birlikte, şu anda Suudi Arabistan olarak bilinen şeye din getirme tasarrufunda çok az belirgin inovasyonu olan Hristiyan ve Yahudi öğretilerinin bir seçim ve karışımı olarak nitelendirilebilecek olan İslam, yaratılan parayı kendi yarattığı borçlardan faiz talep etmek olarak nitelendiriyor; .

Bahis Kanıtı (PoS), stacker’lara yılda yaklaşık% 6’lık faiz getirecek ve hiçbir şeyden yaratılmamış parayı, pratikte etkiye sahip olan ve bunları gözetmeyen herkes için bir çeşit vergiye dönüştürecektir.

Maliyet başka bir kelime olabilir. Ağın çalışmaya devam etmesinin bir bedeli. Bu maliyet, enerji satın alma şeklinde olmak yerine, satın alma etinin kendisi şeklinde olacaktır.

“Vergi” yönü mutlaka sahiplerinden gelmeyebilir, ancak ağ kullanıcıları işlem ücretleri veya akıllı sözleşme kira ücretleri olarak adlandırılabilir.

Bunun şeriatla uyumlu olup olmadığı ya da başka türlü yorumlamaya açık olabileceği için, eğer bir Şeyh iseniz ve ne anlama geldiğine karar verme gücüne sahipseniz, kelimeler bir anlam ifade edebilir, ancak bu tartışma Endonezya’dan çok iyi bir analiz yapılarak herhangi bir “sertifikalandırma” yapılmadan sonuçlandı.

Bu nedenle, sınırlı bilgiyi göz önünde bulundurarak, bunun ne için olduğu sorusuyla bir tür bürokratik gereksinim olduğu sonucuna varmak gerekir.

Tüm Paraları Kepçe?

Dün havadaki atomların bitcoin hissettirdiği ve bunun gibi başkalarının kanıtlanmamış bir deney olduğu bir zamanlar dün gibi hatırlanabilir.

Ancak, onu denemek ve kırmak için çok sayıda girişimde bulunduktan sonra hala ayakta durmaktadır, özellikle geçen yıldan beri bunun artık bir deney olmadığını söylemek biraz doğru hissetmeye başlamıştır.

İşe yarar, hareket eder, durur ve bunu yapmak için genel bir fikir birliği olmadan durmasını sağlamak için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. O zaman bile, herhangi bir muhalif tamamen özgürlüğe sahip olacaktı.

Kırılganlığa karşı mücadele buna diyorlar. Uyarlanabilir. Değiştirilebilir. Sanki kendi kendine ait bir ömrü varmış gibi en az dirençli yoldan akıyor.

Bu farkındalığın artmasıyla, çok fazla parası olan ve görünüşe göre ne yapacağını bilemeyecek bir ülkenin, bir kısmını kripto para birimine park edip etmediklerini merak ediyor.

Bu aşamada inkar edilmesi beklenir, tıpkı gerçekte olup olmadığına dair bilgi eksikliği olduğu gibi, sadece tahminde bulunabileceğimizden, ancak sanki biraz şaşırmış gibi hissetmeye başladıklarını hissetmeye başlıyorlar. kenarlarda kıstırma.

Kontrolün fiyat olup olmadığı sorusu ve çok daha büyük soru, kontrol edip edemedikleri.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here