Kripto piyasası, bitcoin fiyatını neredeyse 14 ay içinde en düşük seviyesine çeken bir haftalık bir gerilemenin etkisiyle, geleneksel piyasaların yatırımcıları açık silahlarla karşılamaya niyetlenmediği anlaşılıyor.

Piyasalar Yıldan yıla Kazançları Sildi
Salı günü bir başka düşüşün ardından Dow Jones Industrial Average, S & P 500 ve Nasdaq, Black Friday haftasonuna doğru 2018 kazanımlarını sildi .

Satışın daha da olmuştur telaffuz onların 52 haftalık zirve seviyelerden yüzde 20’sinden fazlasını inen sonra artık iyice bir ayı topraklarında teknoloji yiğitlerini Facebook, Amazon, Apple, Netflix ve Google (Alfabe) ile, Faang stokları arasında. Özetle, FAANG stokları, yılın en yüksek seviyelerinden 1 trilyon dolardan daha fazla değer kaybetti ve üçüncü çeyrek başından bu yana kayda değer bir kayma oldu.

FAANG stok fiyatları elma google amazon facebook netflix

Chipmaker’lar Nvidia ve AMD de ciddi kayıplara maruz kaldılar – şirketler, belki de dürüst olmayan bir şekilde , korsanpayeli madencilerin madencilerden gelen düşük talep üzerindeki düşüş tahminlerini, GPU çiplerini monero (XMR) gibi ASIC’ye dirençli kripto para birimlerinde kullanmak için suçladılar.

“Teknoloji sektöründeki kısa vadede beklenmedik zafiyet, küresel ekonomi üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir, bu da zaten uyumlu bir makro ortamın neye benzediğini ekliyor,” diye ekledi. CNBC . “FAANG’larda ek maliyetler daha geniş ABD borsalarını da zayıflatabilir.”

2017 Geri Alınan Riskli Varlıklar
CCN’nin bildirdiği gibi, kripto para birimleri en azından yüzde olarak daha da sert bir şekilde vuruldu. Bu haftaki satış hacmi, kripto-para piyasasında 150 milyar dolar seviyesinin altına düştü. Bitcoin fiyatı, Ekim 2017’nin ilk haftasından bu yana en düşük notu olan Coinbase’de 4,218 $ seviyesine geriledi.

bitcoin fiyatı nasdaq

Piyasadaki son hareketlerin 2008 mali krizinde köklerini bulduğuna inandığını , bunun ardından da merkez bankalarının finansal sistemi istikrarlı hale getirmek için büyük miktarlarda sermayeyi ekonomiye enjekte ettiğini gördü.

“Bu paranın çoğu, şu anda çeşitli piyasalara girdi, çoğu zaman yatırımcının, varlığın değerinin mantıksal olarak ne olması gerektiğine dair çok az araştırma yaptığı zamanlar” dedi. “2017 yılı, kriptolar ve teknoloji stokları da dahil olmak üzere yüksek riskli varlıklar için olağanüstü bir yıldı” diye ekledi. “2018’de, bunun bir geri çekilme olduğunu görüyoruz.”

Hareketler, kısa vadeli spekülatörleri tekrar gerçeğe dönüştürecekler, çünkü artık sadece bugün yatırılan bir doların yarından daha değerli olacağını düşünemezler. Ancak Greenspan, yatırımcılara uzun vadeli getirilerin “çok daha öngörülebilir” olduğunu hatırlattı.

“Bu göz önünde bulundurulduğunda, bu paranın çoğunun hala bir ev arayan kenarlarda olduğunu belirtmek önemlidir. Dolayısıyla, bu pazarlar her zaman kendi tabanlarını bulduklarında, hala işe yarayabilecek bir sermaye dağı var. Hiç kimsenin kesinlik ile cevap veremeyeceği tek soru, bu diplerin tam olarak nerede olduğu olabilir, ”diye bitirdi. “Eğer işler tersine dönerse, kesinlikle çok yüksek bir işaret olur, ama aynı zamanda bunun bir süre daha uzun süre dayanması da mümkündür.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here