Sberbank ve Interros Grubu over-the-sayacı gerçekleştirdik OTC yabancı döviz istihdam sözleşmesi (repo) işlemleri yeniden satın akıllı sözleşmeler bir üzerinde blockchain Reuters Rusya raporları 30 Kasım.

Interros Grubu, Moskova merkezli özel sermaye firması kurdu 1990 yılında Rus oligark Vladimir Potanin tarafından, kazıklar Norilsk Nickel, ilaç şirketi Petrovax Pharm ve kayak merkezi geliştirme şirketi Rosa Hutor içinde.

Sberbank’ta global pazarlar departmanı ve başkan yardımcısı Andrei Shemetov, Reuters’e, işlemin gerçek, yasal olarak bağlayıcı olduğunu ve “Sberbank’ın BT platformu aracılığıyla akıllı bir sözleşme ve dijital imzalar kullanarak elektronik ortamda sonuçlandırıldığını” bildirdi.

Söz konusu yazıda, Shemetov “işlemin kapsamını açıklamadığı” halde, “miktarın, telafi edici repo işleminin ortalama hacmine tekabül ettiğini” belirtmektedir.

Shemetov ayrıca, “işlemin birinci aşamadaki Rus ihraççısının Eurobond’larının rehiniyle güvence altına alınan bir döviz repo’su olduğunu” açıkladı. Ayrıca Blockchain’in Sberbank’ın sunduğu hizmetleri nasıl geliştireceğini açıkladı:

“Uzun vadede, işlemlerin blok zincir platformu aracılığıyla sonuçlandırılması, işlem maliyetlerini ve hataları otomasyon yoluyla azaltacak, ayrıca finansal piyasadaki tüm katılımcılar arasında şeffaflığı ve güveni artıracaktır.”

Reuters, Shemetov’un “bilateral bazda verileri denetleme becerisine sahip bir yazılım ortamının yaratılması” ve “yerleşim ve operasyonel fonksiyonların otomasyonu” nun blok zincirleme bazlı repo işlemlerinin avantajları olduğunu belirtti.

Makale ayrıca, “finans piyasasının genel merkezi olmayan altyapısının” bir parçası olacak olan akıllı sözleşmelerin, Go programlama dilinde yazıldığını ve Hyperledger Kumaş Platformunda konuşlandırıldığını belirtmektedir . Sistem, “sözleşmeler ve diğer piyasa koşullarının” gerçek zamanlı izlenmesini sağlar.

Cointelegraph geçenlerde şöyle bildirmiştir Sberbank CEO’su Herman Gref blockchain sonra, bir veya iki yıl içinde endüstriyel ölçekte kullanılacak olacağı tahmin etmiştir söyledi blockchain teknoloji üç ila beş yıl içinde “hazır” olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here