Avustralya kripto para borsası BTC Markets CEO’su Caroline Bowler, şirketin XRP havale ve işlem hacminin hızlı bir şekilde arttığını söylüyor.

Eski finansal hizmetlerde çalışan Bowler, Thinking Crypto’ya Ripple’ın XRP destekli sınır ötesi ödeme çözümü olan On-Demand Liquidity’nin finansal transferlerde ve ticaret yerleşimlerinde devrim yarattığını söylüyor . Ve CEO’ya göre, borsadaki hacim rakamlarını gösteriyor.

“Sanırım XRP borsamızdan gelen hacim açısından Ocak ayından bu yana haftalık% 5’lik bir büyüme yaşıyoruz. Ve bu hem ODL trafiğinin hem de XRP’deki ilgilenen kişilerin bir birleşimi. Nisan muhtemelen en büyük ayımızdı ve şimdi Ocak ayından bu yana yaklaşık% 84’lük bir büyümenin ortalaması. Bu yüzden platformumuz aracılığıyla XRP ticareti yapmak isteyen çok şey var. ” 

Küresel havale pazarının büyük boyutu göz önüne alındığında, Bowler XRP’nin benimsenme potansiyelinin yüksek olduğunu düşünüyor.

“Avustralya Doları’na Filipin Pezosu’na bakıyoruz. Baktığımız ilk kanal bu. Ve anladığım kadarıyla, büyük bir pazar olduğunu düşünüyorum – 2018’de iki ülke arasındaki kişisel havalelerde geri gönderilen yaklaşık 1.8 milyar ABD doları olduğunu düşünüyorum. Yani orada tıknaz bir parça var, ancak Ripple ve XRP nereye gidecek. ”

Ripple, finansal kurumlara XRP’yi kullanarak sınırları aşan kurumsal düzeyde bir yöntem vermek için ODL’yi yarattı.

ODL, nakit kabul etmek ve eşdeğer değeri yurtdışında XRP’de taşımak için kripto borsalarına güveniyor. İlgili bir borsaya ulaştığında, daha sonra fiat para birimine dönüştürülür.

Ancak, işçi dövizleri küresel salgının ekonomik etkisinden etkilenmez. Daha hızlı ve daha ucuz işlemlerle sektördeki teknolojik adımlara rağmen, tıbbi olarak veya azaltılmış saatler veya işten çıkarmalar yoluyla koronavirüsten etkilenen insanlar eve daha az para göndereceklerdir.

Dünya Bankası ,

“COVID-19 salgınının ve kapatmanın neden olduğu ekonomik kriz nedeniyle küresel havalelerin 2020’de yaklaşık yüzde 20 oranında keskin bir düşüş göstermesi bekleniyor. Yakın tarihte en keskin düşüş olacak olan öngörülen düşüş, büyük ölçüde ev sahibi bir ülkedeki ekonomik kriz sırasında istihdam ve ücret kaybına karşı daha savunmasız olan göçmen işçilerin ücretlerindeki ve istihdamındaki düşüşten kaynaklanmaktadır. ” 

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here