• Kripto para birimleri, borç verme ve borçlanma amacıyla giderek daha fazla kullanılmaktadır.
  • XRP / USD’nin kısa vadeli teknik resmini iyileştirmek için 0.2400 $ kazanması gerekiyor.

Ripple’ın mevcut piyasa değeri 10 milyar dolar olan üçüncü en büyük dijital varlık olan XRP, gün içi yüksek seviyeden 0.2334 $ ‘dan aşağı doğru 0.2284 $’ dan el değiştiriyor. XRP / USD , kripto para piyasasında küresel duyuların iyileşmesine paralel olarak son 24 saat içinde% 3,5‘in üzerinde bir kazanç elde etti . 

Ripple, kripto para birimleri için bir kullanım vakası buldu

Ripple tarafından yayınlanan son rapora göre, kripto para birimine dayalı borç verme, dijital varlıklar için güçlü bir kullanım örneği haline gelebilir. 

San Francisco merkezli fintech şirketi, Q4 XRP Piyasaları raporunu, geçtiğimiz yıl boyunca dijital varlıklarda borçlanma ve borç vermenin önemli ölçüde arttığını gösteren en son trendler ve gelişmelerle yayınladı. Şimdi, bu pazarın 5 milyar dolarlık bir endüstri olduğu tahmin ediliyor.

Araştırmaya göre , fiat para birimlerindeki düşük faiz oranları büyümenin arkasındaki temel katalizörlerden biriydi. Ayrıca, araştırmacılar, kripto para birimi sahiplerinin artan bir şekilde varlıklarını işe koymanın yollarını aradıklarını belirtti. 

 Bir “kripto kredi balonu” konusundaki endişeler ortaya çıkmaya başlasa da, bu pazarın büyüme potansiyeli bu yıl ve sonrasında önemli ölçüde devam ediyor.

Aynı görünüm Graychain tarafından paylaşılıyor. Şirketin kripto kredi endüstrisi hakkındaki raporu, dijital varlıklardaki yeni kredi sayısının 2019’un ilk çeyreğinde 5.462’den ikinci çeyrekte 18.562’ye% 239 oranında arttığını ortaya koydu. Endüstrinin toplam pazar payı% 65 olan Genesis ve Celsius hakimdir. Her iki platform da diğer bazı popüler paraların yanı sıra XRP’de borçlanmaya ve borç vermeye izin verir.

XRP / USD: teknik resim

Gün içi seviyede, ilk direnç 0.200 $ ‘a yaklaşırken 1 saatlik SMA200 tarafından oluşturulur. Yoldan çıktıktan sonra, yukarı yönlü momentum bir sonraki hedef olan 0.2334 $ (gün içi yüksek) ve 0.2400 $ (önceki konsolidasyon sınırı) ile çekiş kazanabilir. 0.2400 dolarlık bariyerin üzerinde sürdürülebilir bir hareket, teknik resmi iyileştirecek ve 0.2500 dolar ve 0.2540 dolar (2020 yüksek) tekrar odaklanacaktır.

Aşağı yönde, yerel destek, 1 saatlik grafikte SMA100 ve SMA200’ün bir kombinasyonu ile 0.2230 $ ‘da oluşturuluyor. Eğer kırılırsa, satışlar bir önceki haftanın en düşük seviyesi olan 0.2200 $ ve 0.2136 $ ‘a kadar uzatılabilir.

XRP / USD, 1 saatlik 

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here