Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Bloomberg TV’ye verdiği röportajda, dünyanın en büyük üçüncü kripto para biriminin piyasa kapitaliyle kendini nasıl bütünleştireceğini ve daha fazla müşteri çekeceğini açıkladı. Röportajda SWIFT, düzenleme, kurumsal yatırımlardaki büyüme ve Ripple’in bankacılık sektöründeki rolü gibi bir dizi konu ele alındı.

Garlinghouse, SWIFT tarafından blokaj teknolojisinin küresel bankacılık sorunlarına bir çözüm olmayacağı yönündeki iddiaları reddetti:

Bugün Swift’in on yıllar önce geliştirdiği bankaların kullandığı teknolojiler gerçekten gelişmemiş ya da piyasaya ayak uydurmamıştı… Swift çok geçmeden muhabir bankacılığa çözüm olarak blok zincirini görmediklerini söyledi. 100’den fazla müşterisinin katılmadıklarını söylediklerini anladık.

Kurumsal yatırımları ele geçirmedeki sıkıntı sorulduğunda Garlinghouse, düzenleyici kesinliğin, piyasadaki kurumsal fonların piyasaya sürülmesinde büyük bir rol oynadığını belirterek, Bakkt gibi yeni şirketlerin gelişinin bu yatırımcılara nasıl pazar açtığını belirtti .

Ripple , olağanüstü bir 2018’e, Ethereum ile pazardaki en büyük kripto para birimine sahip ticaret yerlerine sahip oldu ve RippleNet’in küresel ödeme platformuna birçok önemli bankacılık ortaklarını dahil etti. XRP jetonu bankalar tarafından sınır ötesi ödemelerin hızlı ve etkin bir şekilde yapılması için kullanılabilecek bir vekil para birimi olarak hareket eder.

Ripple’in CEO’su tarafından yapılan iddialar, verilerle destekleniyor – Ripple , kurumsal yatırımlardaki büyümeyi kanıtlayan bir rapor yayınladı ve ortak bankalar tarafından çok sayıda sınır ötesi ödemeler yapıldı.

Bütün bunlara rağmen Garlinghouse, 2018’in analistlerin kurumsal yatırımıyla ilgili beklentilerini tam olarak vurmadığına inanıyor. Bununla birlikte, bütün olarak, pazarın beklentileri hakkında son derece iyimserdi.

Pazarın yatırımcılar gibi, Garlinghouse pazar yutturmaca ile yük ve dijital varlıkların uzun süreli hayatta kalma kale-in-the-sky iddialarda değil, gerçek dünya sorunlarını çözmek için yeteneklerini yatıyor olmuştur inanmaktadır.

Garlinghouse’un yorumları, Ripple’ın problem çözme yeteneklerine yüksek bir güveni gösterdi:

Her gün yaptığımız ve uygulayacağımız şey Swift’i ele geçirmektir. ”Diyen Garlinghouse, daha önce yaptığı açıklamada“ SWIFT’nin bankalara ait olduğunu belirtti. Bankalara yardım etmek için buradayız.

İken bir ortaklık söylentileri SWIFT ve Ripple arasındaki mermi yapmaktayız, CEO böyle bir işbirliği gerçekleşiyor olacağını doğruladı. Şu an için, Ripple bankacılık sektörünün sorunlarına etkili çözümler sunmaya odaklanmış görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here