• Ripple, Microsoft, SWIFT ve diğer ağır ağırlıkları da içeren Sınır Ötesi çalışma grubuna katıldı.
  • Daha Hızlı Ödemeler Konsorsiyumu üyelere ağ oluşturma, işbirliği yapma ve en yeni araştırma ve trend analizlerine erişme fırsatı sunar.

Sadece birkaç gün önce Ripple’dan Marcus Treacher,   SWIFT tarafından ISO 20020 standardının uygulanmasındaki gecikmeyi eleştirdi . Bankalar ve diğer ödeme hizmeti sağlayıcıları, uygulama daha fazla ertelendiğinden, sonuç olarak daha yüksek maliyetler beklemek zorundadır. Ripple, sınır ötesi ödemelerin geleceğini şekillendirmeye yardımcı olmak istediği için şirket başka bir önemli konsorsiyuma katıldı.

Ripple Daha Hızlı Ödeme Konseyine Katıldı

Craig DeWitt Twitter’da Ripple’ın temsilcisi olarak Daha Hızlı Ödemeler Konseyi’ne (FPC) katıldığını ve sınır ötesi işlemlerin geliştirilmesine yardımcı olmak için Sınır Ötesi Çalışma Grubunun bir üyesi olacağını duyurdu. Konsorsiyumda SWIFT, Microsoft, Visa, Wells Fargo, ABD Federal Rezervi, JPMorgan ve Walmart gibi tanınmış endüstri ağırlıkları zaten var.

Geçtiğimiz yıl Stratejik İttifaklar için Ripples Başkan Yardımcısı Pat Thelen, FPC’ye katıldı. Konsorsiyumun ilk müdürlerinden biriydi ve aynı zamanda çeşitli Amerikan finans kurumlarından ve şirketlerinden gelen yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Thelen’in başka bir yıl için seçilip seçilmediği henüz bilinmiyor.

FPC, Haziran 2018’de kuruldu ve üyelere yeni işbirlikleri kurmak, çalışma grupları oluşturmak, ortak araştırma yapmak, eğitim vermek ve diğer ortakların kaynaklarını kullanmak ve araştırma sonuçlarına ve haberlere özel erişim sağlamak için geniş fırsatlar sunuyor. Konsorsiyum içerisinde, Dolandırıcılık Bilgi Paylaşımı, Dizin Modelleri, Eğitim ve Farkındalık ile Sınır Ötesi Ödemeler ve QR Kod Arayüzü gibi çok sayıda çalışma grubu bulunmaktadır.

Yakın zamanda atanan İcra Direktörü Reed Luhtanen, FPC üyelerinin önemli bir proje üzerinde birlikte çalıştıklarını açıkladı. Devam eden COVID 19 pandemisi nedeniyle FPC, sınır ötesi ödemeler için QR kodlarını kullanmanın yeni yollarını araştırmaktadır. Çalışma grubu, Walmat’taki Kıdemli Ödemeler Hizmeti Müdürü Matt Howarter tarafından yönetilmektedir.

Katılımla Ripple, Ripple ödeme teknolojilerinin daha fazla adaptasyonu ve XRP kullanımı için önemli olabilecek büyük bir yatırımcı ağına da erişim kazanıyor.

XRP fiyatı düşüş trendine direniyor

XRP’nin fiyatı, son 24 saat içinde% 0.42’lik küçük bir artı gösteriyor ve Bitcoin’in şu anki düşüş trendine meydan okuyor. Yazma sırasında, XRP 0.20 $ ‘dan işlem görüyor ve böylece yatay bir eğilim gösteriyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here