Ripple’ın yasal savunmasında önemli bir destek olabilecek şeyde Ripple Labs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) ajansın kripto para birimleri Bitcoin ve Ether hakkındaki dahili tartışmalarıyla ilgili belgeler üretmeye zorlama teklifini kazandı. 

O güçlendirmek için çalışır gibi bu son ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn iktidardaki Ripple için önemli bir yasal gelişme olabilir onun “adil bildirimi” savunma içinde sürmekte olan bir dava kayıtlı olmayan menkul XRP onun sözde satılık Ripple karşı geçen Aralık SEC tarafından açılan 1,38 milyar ABD dolarının üzerinde değerde teklif. 

Davadaki temel sorun, XRP’yi içeren işlemlerin – Ripple platformu için yerel kripto para birimi – “yatırım sözleşmeleri” oluşturup oluşturmadığı ve dolayısıyla 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın 5. Bölümü uyarınca kayda tabi menkul kıymetler olup olmadığıdır.

Ripple, SEC’in “yatırım sözleşmesi” terimini yeterince tanımlamadığını, XRP işlemlerinin yasaları ihlal ettiğine dair adil bir bildirimde bulunmadığını iddia etti ve ajansın Bitcoin ve Ether’in menkul kıymet olmadığına dair daha önce belirlemesi sayesinde Ripple, XRP’nin de buna inanmasına neden oldu. bir menkul kıymet olarak kabul edilmez.

SEC’in Ripple aleyhindeki davası şu anda keşif aşamasında ve her iki taraf da karşı tarafla hangi bilgilerin paylaşılması gerektiği konusunda mücadele ediyor. 

Mart ayında, Ripple SEC “yanlış alakalı bilgileri potansiyel exculpatory delil stopaj” olduğunu iddia ve zorlama sunduğu dilekçe XRP, Bitcoin veya olmadığını tartışırken SEC önceki ifadeleri ve üçüncü şahıslar yanı sıra iç belgelerle iletişimi yansıtan üretim belgelere SEC Eter, menkul kıymet olarak kabul edilir. Ripple’a göre SEC, belgelerin davayla ilgili olmadığını iddia etmişti.

Yargıç Netburn, Law360’a göre bunu “yüksek riskli” bir keşif olarak nitelendirdi . Her iki taraftan avukatlarla 90 dakika süren bir konferansta, “Sanıkların talebini büyük ölçüde kabul edeceğim” dedi.

Netburn, Law360’a göre SEC tutanaklarının ve “ajansın kripto hakkındaki yorumunu veya görüşlerini ifade eden” notların muhtemelen keşfedilebilir olduğuna karar verdi. Ancak, dahili personel e-postalarının üretilmesi gerekmeyecektir. 

Law360’a göre, SEC avukatı Dugan Bliss, Ripple’ın devlet kurumunu “yargılamaya” çalıştığından ve “burada odak noktası olması gereken şey organizatörün eylemleri” olduğundan şikayet etti.

Dava, XRP yatırımcıları üzerindeki potansiyel etki ve diğer kripto para birimleri için oluşturabileceği yasal emsal göz önüne alındığında, XRP topluluğu ve dünyadaki kripto para birimi endüstrisi tarafından yakından izleniyor . 

“Bu, Ripple et için iyi bir kazanç. al. Avukat Jesse Hynes bir tweet’inde , bulacakları şey için umut veriyor ”dedi . “SEC’in ifşa etmekten korktuğu bir şey varsa, şimdi bir anlaşma göreceksiniz.”

Bir başka avukat, Jeremy Hogan, bir YouTube videosunda şunları söyledi: “Hareketin büyük bir kısmı kabul edildi, ancak çok daha önemlisi, davanın olası bir erken çözümü ve Ripple’ın adil bildirim savunması için işaret ettiği şeydir.”

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse bir tweet’te şunları söyledi : “Bugün güzel bir gündü.” 

Ripple, ABD’de SEC ile XRP konusunda yaşadığı hukuki sıkıntılara rağmen, Güneydoğu Asya pazarına girişini sürdürüyor. Geçen ay şirket , küresel ödeme ağı RippleNet’in Güneydoğu Asya’daki isteğe bağlı likiditesinin genişlemesinin bir parçası olarak Asya sınır ötesi ödemeler uzmanı Tranglo’da% 40 hisse satın almayı kabul ettiğini duyurdu .

XRP’nin fiyatı geçen hafta % 80’den fazla artarak 7 Nisan’da üç yılın en yüksek seviyesi olan 1 ABD Dolarını geçti. XRP, yayınlanma tarihi itibariyle 0,98 ABD doları seviyesinde işlem görüyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here