San Francisco merkezli fintech firması Ripple, bugün yayınlanan bir duyuruya göre, Meksika’nın en büyük dijital varlık değişimi Bitso’da Seri A2 yatırım turuna liderlik ediyor.

Ripple’ın kıdemli başkan yardımcısı Asheesh Birla, Bitso’nun yönetim kuruluna katılacak ve Arjantin ve Brezilya da dahil olmak üzere yeni bölgelere genişledikçe değişimi destekleyecektir.

Birla ,

“Blockchain ve dijital varlıklar gibi teknolojiler havale alanını sınır ötesi para göndermeyi daha kolay, daha hızlı ve daha ucuz hale getirerek dönüştürebilir. Ripple’da, bu geleceği gerçeğe dönüştürmek için yeni raylar inşa ediyoruz ve altyapı ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz. ” 

2014 yılında kurulan Bitso, Meksika’da başlatılan ilk kripto değişimi ve Ripple’nin kilit iş ortaklarından biri. Borsada 750.000’den fazla kullanıcı var ve Meksika pezosu ile Bitcoin ticareti yapmak için bir platform sunuyor. Bitso, ABD-Meksika ticaret koridorunu Ripple’nin Talep Üzerine Likidite (ODL) teklifini kullanarak açıyor . 

Birla, 2014 yılında Bitso ekibiyle tanıştığını ve şirketin teknolojisinin sınır ötesi ödemeleri büyük bankalardan daha hızlı yapabileceğini öğrendiğini söyledi. 

Bitso Aktif Pazarlar
Kaynak: CoinMarketCap

XRP şu anda Bitso’da Meksika pezosuna karşı kripto işlem hacmi sağlıyor ve CoinMarketCap tarafından derlenen verilere göre, kabaca BTC işlem hacminden üç kat daha fazla.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here