İki Ripple ve XRP dostu şirket, İsviçre ve Filipinler merkezli müşteriler için dijital bankacılık uygulamalarının yayınlanmasına yardımcı oluyor.

Temenos ve Swissquote, İsviçre ve Filipinler’de yerel müşterilere ayrı bankacılık uygulamaları başlatmak için işbirlikleri başlattı.

Temenos, Ripple teknolojisini entegre etti ve Swissquote bankası ve ticaret platformu kısa süre önce alım satım için XRP’yi ekledi.

Temenos, büyük Filipinler ticaret bankasıyla işbirliği yapıyor

Filipinler’in en büyük ticari bankaları arasında yer alan PBCOM (Filipin İletişim Bankası), müşterilerine “dijital öncelikli” hizmetler ve ürünler sunacak olan PBCOMobile uygulamasını başlatmak için Temenos ile ortaklık kurdu .

Yeni dijital bankacılık uygulaması, Temenos Transact bankacılık SaaS (hizmet olarak yazılım) kullanıyor. Banka, mevduatın yanı sıra bireyler ve işletmeler için krediler, nakit yönetimi, yatırımlar ve diğer hizmetler sunmaktadır.

Temenos, bankanın ürünlerini mobil uygulamalar aracılığıyla kitlesel pazarda benimsemesine yardımcı olacak ve ülkedeki yeni müşterileri ucuza çekecek.

Temenos yazılımı sayesinde PBCOM, müşterileri için bir dijital ürün ve hizmet ekosistemi de başlatabilecek.

7436_0
Twitter ile görüntü

 

Swissquote, 11 Mayıs’ta bankacılık uygulamasını başlatacak

İsviçre’de bulunan Swissquote bankası ve çevrimiçi ticaret platformu, Swiss Post’un finansal hizmetlerle ilgilenen bir yan kuruluşu olan PostFinance ile birlikte yeni bir dijital bankacılık uygulamasını başlatıyor.

Bu şirketlerin işbirliği geçen yıl sonbaharın sonlarında duyurulmuştu. Finance Magnates tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre, şimdi de Yuh adlı yeni bir mobil uygulamayı önümüzdeki hafta 11 Mayıs’ta  yayınlamayı planlıyorlar.

Her iki şirket de İsviçre finansal hizmetler endüstrisinde yerleşiktir ve ülkede mobil bankacılığa yeni yaklaşımlar sunmayı amaçlamaktadır.

Swissquote’a göre, yeni uygulama, başka hiçbir İsviçre bankacılık uygulamasının bu kadar çok yenilikçi özellik sunamayacağı için benzersiz olacak.

Ayrıca, bankacılığı kullanıcılar için kolay ve basit hale getirecek ve fonlarını ve varlıklarını “istedikleri gibi” yönetmelerini sağlayacaktır.

Yeni uygulama Yuh’un CEO’su Markus Schwab, yaklaşan lansmanla ilgili olarak şunları söyledi:

Yuh, insanlara cep telefonlarında paralarını istedikleri gibi yönetme özgürlüğü veren bir uygulama sağlayacak. Ve arka planda bildikleri ve güvendikleri ortakları olacak.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here