• Santander Bank, gerçek zamanlı, düşük maliyetli sınır ötesi ödemeler sunmak için Ripple tabanlı App One Pay FX’i uyarlamaya devam ediyor.
  • Banco Santander, Avrupa’daki piyasa değeri ile en büyük bankadır ve dünya çapında 140’tan fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Crypto News Flash’ın daha önce bildirdiği gibi, Ripple ve Banco Santander birkaç yıldır birlikte çalışıyor. Santander, 2018’den beri blockchain  kullanımını deniyor  ve başından beri bu yeni teknoloji ile yenilikçi. Ripple ile işbirliği içinde, App One Pay FX geliştirildi ve kullanımı daha da genişletiliyor.

Ripple  , yeni bir  makalede  , uygulamanın geliştirilmesinin 2014 yılında kurulan “InnoVentures” in inovasyon fonu tarafından finanse edildiğini açıklıyor. Bankanın müşterileri, işlemlerini yapabilmek için giderek daha fazla geleneksel çevrimiçi bankacılığa alternatif çözümler istiyor şeffaf fiyatlar ve gerçek zamanlı.

One Pay FX Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) Ed Metzger’in belirttiği gibi, bankanın müşterileri asla döviz kurunun ne olacağını veya transfer ücretlerinin ne olacağını bilmiyordu:

Müşteriler bize, alıcılarına ne kadar para gideceğini bilmediklerini, çünkü döviz kurunun ne olacağını veya hangi ücretlerin tahsil edileceğini asla bilemediklerini söylediler.

Müşteriler daha fazla şeffaflık talep ediyor

Müşteriler, ödemenin alıcıya ne zaman ulaştığı konusunda şeffaflık eksikliğini eleştirmeye devam etti, genellikle 3 ila 5 gün sürdü, çok uzun sürdü. Mali açıdan zayıf bölgelerdeki aileler hayatta kalabilmek için yapılan ödemelere bağlıdır. One Pay FX kullanarak, Santander sınır ötesi ödemeleri gerçek zamanlı olarak bile işleyebilir. Metzger açıkladı:

One Pay FX’e yapılan bazı ödemeler artık anında gerçekleşiyor. Kısa süre önce İspanya’da bulunan bir hesaptan İngiltere’deki bir hesaptan ödeme yaptım ve her iki hesaptan da birbirinden saniyeler içinde işlemle ilgili metin uyarıları aldım.

App One Pay FX kısa süre önce İngiltere, Polonya, Brezilya ve İspanya’da piyasaya sürüldü. Metzger, uygulamanın gerçek zamanlı uluslararası işlemler yapmak için diğer pahalı havale hizmetlerine başvurmak zorunda kalacak yeni müşterileri nasıl çektiğini açıklar. Bugün, One Pay FX, ABD, Şili ve Portekiz dahil olmak üzere dünya çapında 19’dan fazla ülkede kullanılabilmektedir.

Santander Bank CEO’su Ana Botín, toplam işlem hacminin% 50’sinden fazlasının App One Pay FX üzerinden işlendiğini ve genişlemenin devam edeceğini belirtiyor:

RippleNet’in bir parçası olmak, dünyadaki diğer finansal kurumlarla sürdürülebilir ve ölçeklenebilir ilişkiler kurmamıza yardımcı oldu. Daha fazla müşteriye yurtdışına para göndermenin daha iyi bir yolunu sunarak, insanlara ve şirketlere refah içinde yardım etme hedefimize ulaşıyoruz.

Euro bölgesindeki en büyük banka olan Banco Santander, dünya çapında 140’tan fazla ülkedeki müşterilere hizmet vererek dünyanın en büyük bankalarından biri haline geliyor. RippleNet bağlantısı Santander’in kendi ortak ağını genişletmesine ve finans endüstrisinin diğer devleriyle yeni temaslar kurmasına yardımcı oldu. Santander, One Pay FX’e geçiş yapan mevcut müşteri sayısında da güçlü bir artış gördü.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here