Bitcoin (BTC), piyasalar Amerika Birleşik Devletleri’nin 2020 seçimlerine girerken tanıdık bir bölgede yeni bir hafta başlıyor – bundan sonra nereye gidebilir?

Cointelegraph, önümüzdeki hafta BTC fiyat hareketini etkileyebilecek beş faktöre bakıyor.

ABD makrosu: Seçimler ve teşvikler

ABD, bu hafta makro piyasalar söz konusu olduğunda kesin odak noktası. 3 Kasım seçimleri, Beyaz Saray’ı hangi tarafın kontrol edeceği daha belirgin hale geldikçe havayı belirleme sözü veriyor.

Analistler, Demokratların galibiyetinin doları zayıflatacağı konusunda uyardılar. Uzun vadeli beklentiler zaten zayıf. Goldman Sachs, geçtiğimiz hafta Donald Trump’ın yeniden seçilmesinin doların tehlikeden uzak tutulması için yeterli olmayacağını söyledi.

Uzantı olarak, Kasım ayından sonra seçim sonucuna bakılmaksızın ciddi ilerleme kaydedilmesi için güvenli liman altını için çağrılar geliyor. Ancak diğerleri için daha etkileyici bir şekilde kazanç sağlayacak olan Bitcoin’dir.

BTC / USD ve ABD doları para endeksi (DXY) arasındaki ters korelasyon sayesinde doların gücü Bitcoin’cilerin radarında kalıyor. Bu korelasyon son haftalarda daha az belirgin hale gelmesine rağmen, USD’nin aniden zayıflaması, en büyük kripto para birimi için bir nimet olma potansiyeline sahip .

Grafik

ABD doları para endeksi 6 aylık grafik. Kaynak: TradingView

Bu arada sadece seçimler değil, daha önce gelenler de ilgi konusu. Özellikle, anket gününden önce yapılan bir Koronavirüs uyarıcı anlaşması üzerine yeni ipuçları geldi.

Bu gerçekleşirse, birkaç trilyon dolar likidite, artan ABD borç yığınına katkıda bulunacak ve Amerikalılar, başka bir 1.200 dolarlık teşvik çeki gibi avantajlar görecek.

Avrupa daha fazla müdahaleye işaret ediyor

Avrupa’da tablo, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB), kıtadaki hakimiyetini sıkılaştırmaya devam eden Coronavirüse kendi tepkisi etrafında dönüyor.

ECB başkanı Christine Lagarde , Pazartesi günü Fransız Le Monde gazetesine verdiği demeçte, gerekirse avro bölgesini desteklemek için daha fazla mali aracın kullanılabileceğini söyledi . Ek olarak, ECB’nin 878 milyar dolarlık kurtarma fonu kalıcı bir özellik haline gelmelidir.

Bankanın Koronavirüs teşvik programı varlık alımlarında 1,5 trilyon Euro tutarında oldu.

“Alet çantamızdaki seçenekler tükenmedi,” dedi.

“Daha fazlası yapılacaksa, daha fazlasını yapacağız. Pozisyonumu aldığımda, bana yapacak hiçbir şey kalmadığı, her şeyin yapıldığı söylendi. Ama açıkça durum bu değildi! “

Euro bölgesindeki istikrarsızlık potansiyeli , Birleşik Krallık tarafından bloktan giderek daha fazla “anlaşmasız” çıkmaya doğru ilerleyen Brexit ile birleşiyor .

Başbakan Boris Johnson geçen hafta sürecin olası sonucunu açıkladığında, ancak piyasalar habere zar zor tepki verdi.

Bitcoin temelleri yeni rekorlar kırdı

Bitcoin, düz aktiviteye zıt olarak sadece 11.500 $ ‘ın üzerinde kısa bir artışla hafta sonu pratik olarak sınırda kaldı.

Buna rağmen, teknik düzeyde, bu ay rekor düzeyde güç işaretleri yağmaya devam ediyor. Madenci rekabeti ve ağ güvenliği için bir tahmin sağlayan zorluk, şimdi tüm zamanların en yüksek seviyesine geri döndü.

İki gün önce, son yeniden düzenleme, zorlukta beklenenden daha fazla% 3,5 oranında artış gördü.

Aynı zamanda, hash oranı da Pazartesi günü yeni bir ortalama tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmandı. Basın zamanında, madenciliğe adanmış tahmini hesaplama gücü saniyede 146 exahash (EH / s) olarak kaldı.

Cointelegraph’ın sık sık bildirdiği gibi, fiyatın hash oranını takip ettiği yönündeki popüler teori, madenciler uzun vadeli bir yatırım beklentisi olarak Bitcoin’de her zamankinden daha fazla yükselişe geçtiği için yürürlükte kalıyor.

Bitcoin

Bitcoin 7 günlük ortalama hash oranı 1 aylık grafik

Analist 12.000 dolarlık BTC fiyat artışını görüyor

Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe için Bitcoin için önemli bir fiyat dönüşümü giderek daha makul hale geliyor.

Pazar günkü son video güncellemesinde, birkaç yıllık haftalık 12.000 $ ‘lık önemli direnç seviyesinin altında kapanışın yakında sona ereceğini vurguladı.

Van de Poppe , ayı piyasasının 2018’in başlarında başlamasından bu yana, 12.000 $ ‘ın haftalık grafik için bir ret noktası oluşturduğunu , ancak aşağıdaki konsolidasyonun sonsuza kadar süreceğini savundu.

“Muhtemelen 16.000 ila 17.000 $ ‘lık bir alana doğru bir ralli yapacağız çünkü bu bariz bir seviye ve Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırmaya başlaması için son engel” dedi.

Böyle bir hareketin ardından başka bir konsolidasyon dönemi gelecektir ve bu süre şu anki süreden çok daha uzun olabilir. Bununla birlikte, bir boğa piyasası gerçekleşirse, Bitcoin ile beslenir.

Van de Poppe, “Bir sonraki boğa piyasasının ana itici gücü hala Bitcoin olacak,” diye ekledi ve izleyicilerin 16.000 $ aralığında bile BTC biriktirmek için çaba göstermelerini önerdi.

Bir tweet’te “11.400 dolar Bitcoin başına hala çok ucuz bir fiyat” diye ekledi.

Grafik

BTC / USD 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Coin360

Açgözlülük menüye geri döndü

Giderek artan fiyat gücüne paralel olarak, bir göstergeye göre daha açgözlü hale gelen yatırımcı duyarlılığı geliyor.

En son piyasa okumasında, Crypto Fear & Greed Index, geçtiğimiz hafta “nötr” den yükselen “açgözlülük” bölgesine geri döndü.

Bu, Bitcoin yatırımcıları arasındaki duyarlılığın bir yükseliş beklediğini gösteriyor, ancak bir uyarı var – fiyat çok hızlı artarsa, “açgözlülük” “aşırı açgözlülük” haline gelecektir, bu koşullar altında Endeks bir düzeltmenin çok daha olası olduğunu söylüyor.

Grafik

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here