IBM, Q System One olarak bilinen, dünyanın ilk ticari olarak satılan kuantum bilgisayarıyla ortaya çıktı .

Tanıdık olmayanlarınız için, kuantum bilgisayarlar şu an sahip olduğumuz PC ve akıllı telefonlardan biraz farklı düşünür ve karmaşık matematik problemlerini çözmede çok daha iyidir.

Bu yeni bilgisayarın piyasaya sürülmesi, bazı üyelerin kriptoya olan ilgisini hemen artırdı: “Bu yeni kuantum bilgisayar bitcoin’i tehdit ediyor mu?”

Her zamanki gibi cevap, bulunabilir açıklık getirecektir Büyük Andreas Antonopoulos video arşivinde …

Kuantum hesaplama tehdidi, yalnızca bir oyuncu için uygun, diğerleri için geçerli değilse gerçek. Yine de, bir kişi kendi süper bilgisayarını geliştirmeyi başarsa bile, bitcoin muhtemelen onu israf etmek için çok küçük bir hedef olacaktır.

Yani, kuantum bilgisayarlar herkes için hazırsa, o zaman tüm bitcoin ağı birlikte yükselir ve tehdit oluşturmaz.

Dün bu cevabı tweetlediğimde, geçen hafta bitcoin doğum günü partisinde tanışma zevkine sahip olduğum efsanevi şifre ve kriptografi yazarı Adam Back’den daha fazla açıklama aldığım için çok mutlu oldum.

Gelen bu üç tweetler Adam Q Sistemi Hatta bir 1972 dönemi bilgisayara kıyasla “süper zayıf” olduğunu açıklar. Ayrıca, şu anda bitcoin’in gelişim yol haritasındaki kuantum direnç çözümleri de var, ancak on yıllarca alakalı olsak bile.

Lütfen dikkat: Tüm veriler, şekiller ve grafikler 11 Ocak’tan itibaren geçerlidir. Tüm ticaret risk taşır. Sadece kaybetmeyi göze alabileceğiniz risk sermayesi.

GELENEKSEL PAZARLAR
ABD Federal Rezerv Bankası Başkanı Jerome Powell dün bir olayda soruları yanıtladı ve tıpkı piyasaların umduğu gibi Fed’in para politikası konusundaki pozisyonunu netleştirdi.

Fed şu anda pazardaki en büyük oyuncu, bu yüzden bu oldukça büyük bir anlaşma. Ailesi onu çağırırken Jay, faiz oranlarındaki artışlarla uğraşırken her şeyden önce dikkat ve sabır vurguladı. Piyasalar daha önce bu yıl iki ya da üç artış bekliyorlardı ve Jay onları bir ya da daha aşağıya indirmeye çalışıyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, Fed’in bilançosunu tartıştıklarında Dow Jones’ta gözle görülür bir düşüş oldu. Kritik olan herhangi bir şeyin gerçekten tartışılmadığı, ancak pazarlar için tetikleyici bir kelime olduğu görülüyor.

Gerçek şu ki, dün gece verilen açıklamalara göre, şu anda herhangi bir planları varmış gibi görünmüyor ve zaman geldiğinde duruma göre hareket edecekler. Bir yandan biraz hayal kırıklığı yarattı, çünkü “ileri rehberlik”, Powell’ın öncülleri Bernanke ve Yellen tarafından vurgulanan bir temadı. Öte yandan, belki şimdi hayli Fed izleyebilir ve piyasaların biraz daha bağımsız olmasına izin verebiliriz.

HALA KAPA ÇENENI
Yarına kadar, bu ABD tarihindeki en uzun hükümet kapanışı olacak.

Jay Powell ayrıca, dün geceyle ilgili ender bir yorumda bulundu; genellikle, kapatmalar ekonomi üzerinde çok büyük bir etkisi olmaz çünkü çok uzun sürmezler. Bununla birlikte, uzun süredir devam eden bir kapanış görecek olsaydık, sonuçlar gerçekten çok büyük olabilirdi.

Örneğin, şu anda kapalı olan kanatlardan biri, perakende satışlar ve GSYİH gibi kritik ekonomik verileri ortaya koymaktan sorumlu olan Konsensus Bürosu’dur . Bu istatistikler yayınlanmazsa, yatırımcılar, ekonomistler ve hatta Fed bile esasen kör uçacak.

BITCOIN’IN YENI SERISI
Muhtemelen, zaten Bitcoin ve diğer kriptoların dün keskin bir şekilde daldığını fark etmişsinizdir . Aslında, iki keskin dalma.

Dünkü güncellemede tartıştığımız gibi, bu düşüş için belirli bir neden yok gibi görünüyor ve muhtemelen kripto piyasalarında doğal olan likidite eksikliğinden, muhtemelen borsalara verilen bazı büyük siparişlerle karıştırılmasından kaynaklanıyor olabilir.

Dünün belirli bir açıklamasının açıklaması, herhangi bir şekilde sizi rahatsız etmediyse, bir sonraki soruyu gerçekten çok seveceksiniz.

Zirveden yalaktan% 12’lik toplam hareket aslında önemsizdi. Tek gördüğümüz, menzilin başından sonuna doğru bir hareket. Buna bir bak. Burada ilk kez 6.000 doların altına düştüğü için bitcoin’in fiyatını görebiliriz.

Kasım ayının ortasından beri tartıştığımız gibi, şu anki aralık 3.000 ila 5.000 $ (noktalı mavi çizgiler) arasında. Görünen o ki, bitcoin bunun içinde 5.550 dolardan 4.200 dolara (sarı çizgiler) kadar yeni bir mini ürün yelpazesi açtı.

Bir aralıktaki hareketler bazen dün gördüğümüz gibi ani olabilir, ancak ana seviyelerde bir kırılma olmadıkça, bitcoin hakkında yazılacak pek bir şey yoktur.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here