Liesa Huang

NULS Çekirdek Takım CEO

Liesa, Almanya Münih Üniversitesi’nden dilbilim dalında yüksek lisans derecesiyle mezun oldu. Çin ve Hong Kong’da işletme yönetimi ve pazarlama alanında 10 yıllık tecrübeye sahip ve SAIC ve dünyadaki diğer 500 internet şirketi arasında resmi üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır.

Liesa, Asya’da pazar geliştirme, marka tanıtımı ve ürün inovasyonu konularında uzmanlaşmıştır. 2016’dan beri kripto para birimine yatırım yapıyor ve blockchain için hevesli bir meraklı. Belirteç ekonomisi ve blok zinciri ürünlerinin derinlemesine bir anlayışı ile donatılarak, dünyanın blok zinciri değerini daha iyi anlamasına yardımcı olmak için çalışıyor.

NULS, son derece özelleştirilebilir bir blok zinciri altyapısı olan küresel bir açık kaynak ve topluluk odaklı blockchain projesidir. Mikro çekirdek ve işlevsel modüllerden oluşur. NULS, sıcak takma, modülerleştirme ve paralel uzatma ilkelerini izleyen ve değiştirilebilir akıllı sözleşmeler, çok zincirli paralel, fikir birliği mekanizmaları, P2P ağı, depolama, şifreleme, çoklu seviye hesapları, vb.

Son zamanlarda NULS, mikro servis mimarisine dayanan NULS 2.0 Alpha versiyonunu (PanGu v1.0) piyasaya sürdü. NULS çekirdek ekibi CEO’su Liesa ile derinlemesine bir görüşme gerçekleştirdik. Umarız bu röportaj, NULS’ı merak eden yatırımcıların projeyi kapsamlı bir şekilde anlamalarını sağlar.

1. NULS2.0 neden mikro hizmet mimarisini seçiyor?

Liesa Huang:

Öncelikle, sadelik, 2017’nin başlarında kurulduğundan beri NULS’un vizyonu olmuştur. Blok zincirini her zaman daha kolay hale getirmeye kendimizi adadık, bu yüzden mimari yaklaşımımız her zaman modüler olmuştur, çünkü modülerlik en basit çözümdür. zincir-yapı. Bununla birlikte, modüler NULS 1.0 versiyonu hala yekpare bir yapıya sahiptir.

Yekpare bir mimariyi kullanarak büyük bir yazılım sistemine sahip olanlar, sisteme yeni bir işletme işlevi eklerken, her modülün kodunu depodan indirmeniz, IDE’ye yerleştirmeniz ve sonra onu geliştirip test etmeniz gerektiğini bilir. Uygulanan bir modülde ihtiyacınız olan kodun bir kısmı mevcut olsa da, doğrudan çağırmanın yolu yoktur. Bir kopya oluşturmanız ve ardından yeni iş işlevselliğini gerçekleştirmek için kopyayı değiştirmeniz gerekir. Bu, zincir oluşturmaya büyük bir karmaşıklık ekler. Mikro hizmet mimarisi ise, karmaşık büyük ölçekli yazılım sistemini işletme fonksiyonelliğine göre farklı modül katmanlarına bölme olanağını sağlıyor. Her modül bağımsız olarak dağıtılabilir ve harici sistemlere hizmet verebilir.

Basitçe söylemek gerekirse, mikro hizmet bir birimi olarak hizmet almak için alt katmanı inşa ederek mimariyi gerçekleştirmenin bir yoludur. Daha iyi hizmet için bu temel fikir, blok zinciri kolaylaştırmak konusundaki tutarlı fikrimiz ile çakışıyor. Bu nedenle, ağı yükseltmeyi ve mikro hizmet özelliğini NULS 2.0’a uygulamayı seçiyoruz.

2. NULS ile tek tıklamayla zincir oluşturma nasıl mümkün olur?Özellikleri nelerdir?

Liesa Huang:

Zincir Fabrikası, NULS’ın bu yıl piyasaya süreceği, fabrikada montaj hattı gibi zincirler üreten bir üründür. Zincirinin sahip olmasını istediği özelliklere ihtiyaç duyan herkesin ihtiyaç duyduğu modülleri alabilen NULS modül deposu kullanılarak uygulanacak ve Zincir Fabrikası tüm montajı kendileri için yapacaktır . Geliştiricilere mümkün olan en kolay, en hızlı, sıfır eşikli zincir oluşturma deneyimini sunmak için standartlaştırılmış bir “tek tıklamalı özelleştirilmiş zincir oluşturma aracı” dır.

Modül Deposu, NULS çekirdek ekibi ve teknik topluluğu tarafından ağ, fikir birliği, hesap vb. Gibi herhangi bir temel blok zinciri modülü sağlamak için ortaklaşa geliştirilir ve sürdürülür. Herhangi bir geliştirici, kod katkılarını depoya paylaşarak herhangi bir modülün geliştirilmesine katılabilir. . İncelemeyi geçtikten sonra, modül halka açık kullanım için modül havuzuna dahil edilebilir. Modül deposunun sürekli iyileştirilmesiyle, bir dizi genel ve iş modülünü içerecek şekilde büyüyecek ve her sektör için eksiksiz blok zinciri çözümleri sunan, farklı endüstrilere uygulanabilir temel bir geliştirme kütüphanesi haline gelecektir.

Zincir Fabrikası’nın kendisi, düğümleri aynı anda birden fazla zincir çalıştırabilen bir blok zincirdir. Bu şekilde, Zincir Fabrikası kullanılarak oluşturulan blok zincirler doğrudan Zincir Fabrikasının düğümleri üzerinde çalışabilir ve bu da düğümlerin çalışma ortamını kurma zorluğunu azaltır ve geliştirme süresini ve maliyetini büyük ölçüde azaltır.

Zincir oluşturma, Zincir Fabrikası aracılığıyla yalnızca dört basit adımla gerçekleştirilebilir:

  • Zincir Fabrikası Modül Deposundan gerekli modülleri seçin;
  • Temel sistem parametrelerini yapılandırın ve genesis bloğu için bilgileri doldurun;
  • Konsensüs yöntemini seçmek için doğrudan zincirin amacını ve doğrudan Zincir Fabrikası düğümlerinde çalıştırılıp çalıştırılmayacağını uygulayın;
  • Depozito ödeyin ve zincir oluşturma işlemini yayınlayın. İşlemin onaylanmasından sonra, yeni zincir anında inşa edilecek.

Zincir Fabrikası tarafından sağlanan kullanıcı dostu arayüz sayesinde işletmeler ve geliştiricilerin kolay ve verimli bir zincir oluşturmak için basit bir konfigürasyon yapmaları gerekir, bu da hem zaman hem de maliyette önemli tasarruflar sağlar. Block Chain’i çalıştırmak için Zincir Fabrikası’nın düğümlerini kullanırken yeni modüller eklerken, düğüm otomatik olarak seçtiğiniz bir modülün mevcut olup olmadığını belirleyecektir. Aksi takdirde, Modül Deposundan indirilir ve otomatik olarak çalışır. Blockchain’i çalıştırmak için kendi düğümlerinizi kurmayı da seçebilirsiniz.

3. NULS çapraz zincir çözümünün öne çıkan özellikleri nelerdir?

Liesa Huang:

Çapraz zincir çözümü ana ağ üzerine kuruludur, böylece tüm blokajlar sadece NULS ana ağı ile iletişim kurar. İşlemin doğrulanması NULS ana ağı tarafından gerçekleştirilir ve her paralel zincir doğrulama sonuçlarına güvenir. NULS’ta geliştirilen her bir blok zinciri, çapraz zincir modülünü doğrudan seçebilir ve çapraz zincir işlevselliğini gerçekleştirmek için sisteme entegre edebilir. Çapraz zincir modülü, ana ağla kolayca iletişim kurabilen ve ardından NULS ana ağı üzerinden varlıkları diğer paralel zincirlere aktarabilen NULS çapraz zincir protokolünü uygular. Ethereum, Bitcoin ve diğer halka açık zincirler için NULS, NULS ekosistemindeki blok zincirlerle iletişim kurmalarını sağlayan ortak bir protokol dönüşüm katmanı sağlar.NULS çapraz zincir fikir birliği, çok basit ve hızlı bir çapraz zincir yeteneği sağlayan SDK ve protokol ile elde edilir.

4. Blockchain endüstrisi neden NULS 2.0’a ihtiyaç duyuyor? Sektöre hangi yenilikçi atılımlar getirecek?

Liesa Huang:

NULS 2.0’ın en belirgin özelliği, mikro hizmetin blok zincirinin altında yatan tasarımına entegre edilmesidir. Daha önce de belirtildiği gibi, mikro hizmet düşüncesinin öncelikli değeri iş yönelimidir. Blockchain teknolojisi, gerçek talebin uygulama olduğu noktaya gelişti. İnternet çağında, ürün yöneticisi projede öncü bir rol oynamaktadır. Teknoloji, blockchain ürünlerinin blok çağına giren tek odak noktası olamaz. Bu nedenle, NULS 2.0’ın teknik konsepti , gelecekteki blockchain ürün yöneticileri için en güçlü teknik destek seviyesi ile en üst düzeyde iş ayrımı sağlayan ürün düşünme ve ürün konseptinde uzmanlaşmıştır . Bu, blockchain teknolojisinde oldukça yeni bir temel tasarım konseptidir.

5. NULS 2.0, teknik topluluğun derinden katılımını teşvik eden bir projedir. NULS çekirdek ekibi, NULS ağını yönlendirmek için neden teknik bir topluluğu tercih ediyor? Bunu yapmanın zorlukları ve faydaları nelerdir?

Liesa Huang:

En güçlü takımın bile zayıf yönlerinin olduğuna alçakgönüllülükle inanıyoruz. Blockchain’in iş dünyasına sunduğu en büyük armağanlardan biri topluluk işbirliği ve ademi merkeziyetçiliktir. Olgunlaşmamış olmasına rağmen keşfedilmeye ve gelişmeye değer. Topluluk, NULS projesinde derinlemesine köklenmiştir ve dünyanın dört bir yanından, aynı zamanda bize alt kattaki kalkınma katılımı için bize katılmaya istekli birçok mükemmel teknik topluluk programcısı biriktirdik.

Temel tasarım ve geliştirmeyi yapmak için çekirdek takıma katılan teknik topluluk, bir ekibin en iyi varlıklarını kullanmak ve katkıda bulunanlar topluluğu oluşturmak için harika bir yoldur. Ayrıca, NULS’ın gelecekteki teknik gelişimi için daha fazla olasılık çekiyor. Bu nedenle, birçok dil, zaman dilimi ve kültürel farklılıklara rağmen, vahşi çalışma saatlerini ve çalışma alışkanlıklarını zorluyoruz, çünkü NULS’un küresel teknik gelişimi bağlı olduğumuz ve öncelik verdiğimiz önemli bir ilkedir. Güçlü çalışma standartlarımız ve kararlı alışkanlıklarımız, NULS’un tasarımını ve geliştirmesini standartlaştırırken, işbirliği sürecinde diğerlerini etkileyecektir.

6. NULS2.0 Alpha versiyonu – PanGu v1.0 piyasaya sürüldükten sonra global iş işbirliğinin düzeni nedir?

Liesa Huang:

NULS, Silikon Vadisi’nin Büyük Körfez Bölgesi ve Güney Kore’de işletme ekiplerine sahiptir. PanGu v1.0’ın ilk test kullanıcılarının çoğu Greater Bay Area ve Güney Kore’dendir. NULS 2.0, blockchain geliştiricileri ve işletmelerine yöneliktir. Bu nedenle, küresel kullanıcıları bir zincir oluşturma ihtiyacı ile kucaklamak için daha geniş teknik topluluk kapsamı ve kurumsal iletişimden başlayacağız ve geri bildirimlerine dayanarak ürünlerimizi zamanında optimize edeceğiz.

7. Yakın zamanda (27 Mart’ta) BlockVC’nin ana şirketi olan BlockGroup, 200 milyon dolarlık bir satın alma fonu kurdu ve stratejik olarak NULS’a yatırım yaptı. Sence NULS’un en büyük değeri nedir?

Liesa Huang:

BlockGroup duyurusunda belirtildiği gibi, blockchain endüstrisi, temel çerçevelerin ve modüllerin yanı sıra herhangi bir teknik standardın tam teşekküllü bir altyapı geliştirme paketinden hala yoksundur. NULS, blok zincirinin gelişim döngüsünü kısaltmaya yardımcı olur ve BlockGroup’un NULS hakkında en çok değer verdiği teknik eşiği düşürür. Mikro hizmetin blockchain’e borç verdiği çeviklikten etkilendiler. Uygulama kapsamı, kamu zincirinin çok ötesine geçmektedir, konsorsiyum ve özel zincirler için de geçerlidir ve her büyüklükteki işletmeye uygundur.

NULS çekirdek ekibinin, teknik topluluk gelişimi gibi uyması ve teknik topluluğun gücünü, en güçlü üyelerini temel çekirdek kalkınma sürecine dahil ederek tamamlamaya adaması ilkeleri, iyi bir topluluk özerkliği çerçevesinin gelişeceği anlamına gelir. temel özelliklerin araştırılması ve NULS yönetişim modelinin geliştirilmesi. Bu ilkeler, BlockGroup’un blockchain konseptiyle oldukça tutarlıdır.

Blockchain henüz başlangıç ​​aşamasındadır ve blockchain gelişiminin küresel teknik topluluk gelişimi ile birleşimi , tüm sektör için güçlü bir itme sağlayabilen insan sermayesi ve ademi merkeziyetçi projelerden oluşanbir füzyon oluşturur .

8. NULS hala böyle bir pazardaki teknik güncelleme, yineleme ve atılımlara odaklanabilir?

Liesa Huang:

Aslında, NULS ekibi ikincil piyasaya pek dikkat etmedi. 2017’den beri misyon ve hedeflerimize dahil olduk. Bu çılgınca gelebilir, ancak bu doğru. Github’da NULS 1.0’ın kod teslimi ya da NULS 2.0’ın mikro-hizmet katmanına yeniden tasarlanması, teknoloji ürün ekibimizin çalışma şekli tamamen etkileyicidir, çünkü olağanüstü odaklanmanın ve başarılı olmanın tek yolu budur. Bunu NULS çekirdeğinin ve teknik topluluğun Github depolarında görebilirsiniz; ekibin ürettiği kod miktarı en büyük projelerle bile rekabet eder. Hepimiz teknik ürün ekibimizin büyük olmadığını biliyoruz, ancak mikro servise dayanarak yapmayı düşündüğümüz modüler mimari son derece gelişmiş. Bu, küresel teknik topluluğun, altta yatan kalkınmaya tamamen katılmasını sağlayacaktır ve biraz zaman alabilir. özellikle Çinli programcılar için. Bu yüzden, tam anlamıyla dahil olmak için odaklanmak ve suya dalmak zorundayız ki böylelikle başarmak istediklerimizi başarabiliriz.

9. Birçok yatırımcı, NULS 2.0’ın gelecek bir veya iki yıl içinde en umut verici projelerden biri olacağını söyledi. NULS ekibi bunu nasıl görüyor?

Liesa Huang:

Öncelikle, NULS’un tanınması ve sevgisi için teşekkür ederim. NULS çekirdek ekibinin gelecek için büyük hedefleri var. Piyasa değeri açısından (yatırımcılar için genellikle ortak bir endişe kaynağı olan), CMC’nin global pazar sınırı listesinde ilk 20’de yeterince yükselmeyi umuyoruz. Hedefimizi çeşitli boyutlardan analiz etmek isterim:

  • Teknoloji . Hepimiz biliyoruz ki, blok zincirinin alt katmanı için birçok çözüm var. NULS 2.0 mikro servisinin modül altyapısı, zincir oluşturma, çok zincir ve çapraz zincir ürünlerini destekler. Aslında, Baidu, JD ve diğer kurumsal düzey çözümlerde benzer mimariler gördük. Bu aynı zamanda NULS’nin muhtemelen blockchain ürününün en popüler ve kullanıcı dostu şemalarından biri olacağını göstermektedir.
  • Topluluk yönetimi . Blockchain’in topluluk yönetiminin son 20 yıl boyunca iş modellerine özel bir çekicilik kattığını düşünüyorum. Özerklik ömrü boyunca içeri girip çıktıkları zaman kendi ana geliştiricilerini ve diğer teknik ve topluluk üyelerini yeniden oluşturabilen proje, gerçekten değerli ve güvenli bir blok zinciri projesidir. NULS, kuruluşundan bu yana toplum inşası konusunda çok fazla durdu. Topluluk yönetim modelimizin parlatılması için sürekli optimizasyon ve iyileştirme çalışmalarına devam ediyoruz. Topluluk Anayasası’nın, Yönetim Kurulunun, Büyükelçiler’in ve küresel teknik topluluğumuzun kurulması, NULS projesinin geleceğini yönlendirmek ve güvence altına almak için her geliştirme aşamasına katılmaya izin verir.

NULS topluluk yönetişim modelinin geliştirilmesini tamamladıktan ve zincir yönetişimi tamamen uygulanabilir hale getirdikten sonra, topluluk fonumuzdaki 20 milyon, NULS topluluğunun gelecekteki sürdürülebilir kalkınmasını sağlamak için çalışacaktır.

  • Küresel sosyal yardım . NULS’a aşina olanlar, bizim küresel bir operasyon olduğumuzu biliyor ve ben de bütün yıl boyunca Çin’den Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore’ye seyahat ediyorum. Blockchain’in en büyük değerlerinden biri küreselleşmede yatmaktadır. Hem küreselleşmenin dolaşımı hem de küresel toplulukların entegrasyonu tüm endüstrinin iş değerini çok iyi yansıtıyor. Bu yüzden küresel stratejimize sadık kalacağız.

NULS 2.0 Alpha kurumsal kullanıcılarının ilk partisi Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore ve Avrupa’dandır. Bu yıl, daha fazla uluslararası ortakla işbirliğini artıracağız.

  • Değer dolaşımı . Genel fikir birliği, bir bloketin belirtecinin değerini dolaşım yoluyla gerçekleştirdiği, bu yüzden dolaşımın yakından izlenen bir ölçü olduğu. NULS ayrıca en büyük uluslararası dolaşım ve işlem hacmiyle (Binance) yapılan borsada listelenen bir finansal üründür. Bu nedenle, değer dolaşımına odaklanmak ve NULS belirteçlerini dolaşımda yansıtılan içsel değere dönüştürmek de hedeflerimizden biridir.

Bu dört nokta çekirdek ekibin NULS’un değeri hakkındaki görüşleridir. Daha önce de belirtildiği gibi, şu andaki hedefimiz piyasa değeri bakımından ilk 20’ye girmek. Elbette, piyasa değeri uzun vadede çok önemli bir göstergedir, bu nedenle kısa vadeli dalgalanmalara yakından bakmak biraz anlamsızdır.

Bana sorarsanız, NULS’un blok zinciri dünyasına getirebileceği inovasyon, değişim ve etki kendi içinde büyük bir değere sahip ve aynı zamanda ekibin kendimize verdiği en belirgin ve sıkça meydana gelen hatırlatıcılardan biri, buna en son sorun biz diyoruz. yüzleşmek zorunda . Yani başka bir seçeneğimiz yok, ancak bir başarı zinciriyle sürülen bir dünyayı ilerletmek istediğimizi başarmakla gerçekleştirmek.

Sonunda, gösterdiğiniz ilgi ve ilginiz için tekrar teşekkür ederiz. Hepimiz için en iyi ödül bu çabada birbirimizin teşvikidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here