Bitcoin, son boğa koşusunu 11.700 doların üzerinde başka bir bacakla sürdürdü. Altcoinler, bazı etkileyici kazançlar ve toplam piyasa değeri% 4,5’in üzerinde yükseldi.

Yeşil, kripto para piyasalarındaki baskın renktir ve önde gelen kripto paralarda büyük kazançlar sağlar. Bitcoin, yılın en yüksek seviyesi olan 11.700 $ ‘ın üzerine çıkarken, Ethereum 350 $ seviyesinin üzerine çıktı.

Bitcoin Yeni Yılın En Yüksek Seviyesinde Seviniyor

Bitcoin’in Temmuz ayında ilk günleri, dar bir aralıkta yana doğru işlem gördüğü için oldukça sıkıcıydı. Ancak, birincil kripto para biriminin Ağustos ayında bu donukluğu tekrarlamak istemediği anlaşılıyor. Geçtiğimiz üç gün boyunca, BTC yaklaşık 11.100 $ ‘dan yukarı doğru ilerledi ve dün ilk olarak Bitstamp’taki 11.730 $’ dan birkaç dakika önce işaretlenen yeni bir yıllık yüksek seviyeye yükseldi.

BTCUSD 5m. Kaynak: TradingView
BTCUSD 5m. Kaynak: TradingView

Direncin üzerinde ve önceki yılın en yüksek seviyesi 11.400 $ olan bu yükselişle, Bitcoin 9.600 $ ‘da açık bırakılan CME boşluğu nedeniyle düzeltmeye gidebileceği korkusunu reddetti . Bununla birlikte, varlığın yaklaşık 11.600 $ ‘ı başarıyla kapatabileceği ve 12.000 $’ lık psikolojik seviyeyi hedefleyip hedefleyemeyeceği görülüyor.

İlginç bir şekilde, fiyat artışı Rusya’nın Rusların BTC’yi ödeme aracı olarak kullanmasını engelleyen bir tasarıyı geçmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşiyor .

Altcoinler Liderlerini Takip Ediyor

Çoğu altcoin takip ettiği için Bitcoin yolunda yalnız değildi. Ethereum değerini% 7’nin üzerinde artırarak 357 $ ‘a çıkarırken, Ripple haftalık artışını% 8 artışla 0.266 $’ a kadar sürdürdü. Böylece, XRP geçen hafta 0.20 $ ‘dan% 30 arttı.

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV de sırasıyla% 7 ve% 12 hareket ediyordu. Litecoin, EOS, Stellar ve Monero da pozisyonlarını benzer şekilde artırdı – yaklaşık% 5.

Kripto Para Piyasasına Genel Bakış. Kaynak: coin360.com
Kripto Para Piyasasına Genel Bakış. Kaynak: coin360.com

24 saatlik kazanımları etkileyici olsa da, Ampleforth kendi liginde. Ardışık günler süren tanışmadan sonra , AMPL şimdi% 70’in üzerinde artış göstererek 1.20 $ ‘ın üzerine çıkıyor, bu da eğer fiyat günlük ortalamada 1 $’ ın üzerine çıkarsa, protokolünün yatırımcıları jetonlarla (pozitif rebase) ödüllendirmeye başlayabileceği anlamına geliyor.

Çift haneli artış kulübü Swipe (% 20), Aurora (% 15), Synthetix Ağı (% 11.24) ve Zcash (% 10.5) görüyor. Aksine, Digitex Vadeli İşlemleri (-22.5), Elrond (-13%) ve Bancor (-11%) son 24 saat içinde en kötü performans gösteren ilk 100 madeni para.

Bununla birlikte, çoğu dijital varlık arasındaki etkileyici kazanımlar, toplam piyasa kapasitesini dünden bu yana% 4,5 oranında artırarak 327 milyar dolardan 342 milyar dolara çıkardı.

Toplam Piyasa Değeri 1d Hareketi. Kaynak: CoinMarketCap

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here