Geçtiğimiz 48 saat içinde, Bitcoin (BTC) hacmi 5 milyar dolardan yaklaşık 3,8 milyar dolara düştü ve hızla düşük seviyesine geçiyor.

ShapeShift’in resmi cryptocurrency pazar veri sağlayıcısı CoinCap.io’da, Bitcoin’in hacmi 2.54 milyar dolar civarında kalıyor. BTC’nin hacmi önümüzdeki günlerde yaklaşık yüzde 15 oranında düşerse, o zaman yeni bir yıllık düşük seviyeye ulaşılabilir.

Düşük hacimli Bitcoin, piyasanın kısa vadeli eğilimine ilişkin bir göstergedir. Çünkü, Ağustos ayı başından bu yana, BTC düşük günlük işlem aktivitesi ile desteklenen yüksek seviyede istikrar göstermiştir.

Bitcoin Gücünü  Göstermeye Başlamaya İhtiyacı Var

Kripto yatırımcısı Roy Blackstone’un yakın zamanda açıkladığı gibi, pazarın geri kalanı, destek seviyelerinin üzerinde kalabilmek için, Bitcoin hacim, fiyat eğilimi, momentum ve günlük alım satım faaliyeti açısından güç göstermeye başlamalı.

“Alt sezonda şu olmaz:” uzun vadeli yatırımcıların rekabette satması, medya hype makinesinin başlaması, en iyi arkadaşın kriptodan zenginleşmesi, polo gibi borsalarda alt pompalar, bitcoin gerçek gücü göstermeye başlar. ”

Düzenli olarak yıllık düşük hacimleri gösteren Bitcoin ile, kripto-para değişimi piyasası spekülatörler ve perakende tüccarlarından gelen talepteki ani bir artışı görmek için uygun bir konumda değildir.

Özellikle kripto değişim piyasasında bulunan birçok tüccar, çoğu zaman yüksek zaman aralıklarından gelen dijital varlıklarını, büyük bir üst mola yakalamak için satın almaya çalışır. Ancak, sadece bir varlığın güçlü bir hacim ve gelecek vadeden kısa vadeli bir ralliyle uzun vadede azalan bir trend çizgisini kırması durumunda işe yarar.

BTC, geçen hafta Ocak ayına kadar azalan bir trend çizgisinden kısa bir süre önce patlak verirken, kısa vadeli ve aylık 6,700 dolar olan BTC, 6.400 $ ‘a geriledi.

Bitcoin’deki momentum eksikliği, belirteçleri ve küçük piyasa kriptosanlarını mücadele etmeye yöneltmiştir. Rchain, GXChain, MOAC, WanChain, Nano, Loopring, ICON, 0x, Tezos ve diğer bazı jetonlar, ABD Doları ve BTC karşısında yüzde 5 ila 10 değer kaybetti.

Birkaç analist, BTC’nin baskınlık indeksinin bir tomarlara sermaye akışı önerdiğini öne süren CryptoYoda olarak bilinen teknik analist de dahil olmak üzere zıt görüşler ortaya koydu.

“Zirveyi gösteren BTC Dominance’a ulaşılmış olabilir. Daha önceki örneklerde, benzer yapılar, btc’den alta akan sermaye anlamına gelen güçlü sellofflara yol açtı. Hem bağlam hem de irtifa aşağı doğru hareket eder. % 50’nin altına yakın bir zamanda altseason doğrulanır. ”

Pazar Nereye Gidiyor?

Bu haftanın başında 6.700 $ ‘a ulaştığından beri, kripto piyasası durgun seyretti. Bitcoin’un hacmi sürekli düştü, tokenlerin momentumu azaldı ve kripto-para değişimi piyasasında alım satım faaliyeti düştü.

Genel olarak, kripto para birimi sektörünün orta vadeli büyümesi ile ilgili duyarlılık, Goldman Sachs gibi büyük finansal kurumların piyasanın altyapısını güçlendirmek için kaydettiği ilerlemeden dolayı hala olumludur.

18 Ekim’de Goldman Sachs, dijital varlık pazarına ve kurumsal yatırımcılara hizmet sunma konusundaki ilgisini teyit ederek, cryptocurrency gözetim sağlayıcısı BitGo’ya yatırım yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here