• Kripto hedge fonu CEO’su Pantera Capital, Dan Morehead, Bitcoin’in önümüzdeki 12 ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesini (22.000 $) kırmasını bekliyor.
  • Ayrıca savaş sonrası herhangi bir durgunluktan daha büyük bir ekonomik serpinti olduğunu söyledi.

Blockchain ve kripto hedge fonu Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki yıl tüm zamanların en yüksek 20.000 dolarlık rekorunu kıracağına inanıyor. Yatırımcılara yakın zamanda yazılan bir mektupta Morehead, mevcut küresel ekonomik çalkantıların eşi görülmemiş olduğunu belirtti.

35 yıl boyunca küresel makro aksaklıklarla ticaret yaptım. Bu diğerleri gibi değil. Bu kesinlikle kaydedilen en uzun küresel genişlemeye son verecek. Son zamanlardaki hafızadaki herhangi bir gerilemeden daha büyük bir küresel ekonomik etkiye sahip olması muhtemeldir.

CEO, savaş sonrası herhangi bir durgunluktan daha büyük bir ekonomik serpintinin yolda olduğunu söyledi. Goldman Sachs ve JP Morgan’dan “gerçek bir durgunluk – negatif küresel büyüme” olduğunu gösteren bilgileri gösterdi. Morehead’e göre, mevcut makro ortamı önümüzdeki 12 ay içinde bir Bitcoin ve kripto ribaundu için zemin hazırlıyor.

Bitcoin finansal bir krizde doğdu. Bunda yaşlanacak…

Şimdi trilyonlardayız, açık sadece niceliksel olarak kolay olmayan şeylerin fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmalı – hisse senetleri, gayrimenkul, paranın fiyatına göre kripto para. Başka bir deyişle, BTC / USD çapraz döviz kuru yükselecektir.

Morehead’in görüşüne göre, BTC kademeli olarak toparlanacak ve yatırımcılar ABD’de patlayan federal açıklar karşısında yeni yatırım fırsatları aramaya başlayacak.

Bitcoin fiyatı önümüzdeki on iki ay içinde yeni bir rekor kırabilir. Bir gecede olmayacak. En iyi tahminim, kurumsal yatırımcıların mevcut portföy sorunlarını triyaj etmeleri 2-3 ay sürecek. 3-6 ay daha sıkıntılı borç, özel durumlar, kripto, vs. gibi yeni fırsatları araştırmak. Sonra, tahsis yapmaya başladıkça, bu pazarlar gerçekten yükselmeye başlayacak.

Morehead, Pantera takımının kendini bir kripto dalgasına hazırladığını da sözlerine ekledi. 

Tek işim paranızı kripto para piyasalarında yönetmek. Politika setinin nihayetinde kripto para birimleri için net pozitif olacağına inanıyorum. Bu şekilde konumlandırıyoruz.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here