“Yüksek performanslı halka açık çok zincirli bir proje” ve “dağıtılmış güven” işbirliği platformu olan Ontology, “zincir içi veri gizliliğini” ve güvenliği artırmak için merkezi bir bilgi işlem platformu olan TEEX ile birlikte çalışacağını açıkladı.

Resmi bir Orta blog yazısında da açıklandığı gibi , TEEX ve Ontology geliştiricileri arasındaki işbirliği “güvenli müşteriye özel anahtar çözümler” yaratmayı içerecektir. kodu ve ilişkili verileri dış yazılım programlarından ayıran (ve izole eden) bilgisayar çipleri.

Dış İşletim Sistemleri, Uygulamaları TEE’de Verilere Erişemiyor
Harici işletim sistemleri (ayrı sabit sürücülerde bulunur) TEE’ye erişemiyor. Korsanların bunlardan ödün vermemesi için hassas veriler içeren uygulamalar bir TEE’nin içine yerleştirilir. Bir TEE, yöneticilerin, kullanıcıların özel verilere erişmeyi denememek de dahil olmak üzere kullanıcıların “beklentilere uyup uymadığını” belirlemelerine olanak sağlayan “uzaktan doğrulama işlevleri sağlar”.

Ontology’nin halka açık blok zinciri , özel bir akıllı sözleşme yürütme ortamı oluşturmak için “TEEX Katman-2 gizliliğini koruyan hesaplama çözümü” kullanacaktır . Bu ağın kullanıcıları, veri gizliliğini ve güvenliğini korurken zincir halinde akıllı sözleşmeler yazabilir ve düzenleyebilir. Ontology (ONT) ağına katılan düğümler de yeni geliştirme ortamını kullanmak için teşvik edilecektir.

AI, Biyotıp, Finansta Blokajlar İçin “Gizlilik Korumalı” Hesaplama
Ontology’nin yazılımının masaüstü ( OWallet ) ve mobil ( ONTO ) istemci sürümleri TEE’yi, kullanıcıların sızıntılarını önleyecek güvenli bir ortam sunarak kullanıcıların özel anahtarlarını korumak için de kullanır. Bu önlem, kullanıcıların dijital varlıklarının bilgisayar korsanlarından korunmasını sağlamaya yardımcı olmalıdır. Ontology’nin geliştirme ekibi ile TEEX arasındaki işbirliğini yorumlayan TEEX’in kurucu ortağı Dr. Ryan Yu şunları belirtti:

Ontoloji halka açık zincir teknolojisine odaklanırken, TEEX gizlilik koruma çözümlerine odaklanmaktadır. TEEX ve Ontology arasındaki işbirliği, gizlilik koruma hesaplamasıyla dünyanın ilk yüksek performanslı MainNet’ini oluşturacak ve AI, biyotıp ve finans alanlarında blok zinciri uygulaması için sağlam bir temel oluşturacaktır.

Akıllı Sözleşmeler Blockchain Tabanlı Uygulamaların “Taşıyıcıları”
Bu arada, Ontoloji Araştırma Enstitüsü Dekanı Dr. Xianping Mao şunları kaydetti:

Blockchain aslında açık bir sistemdir. Herkes blok zinciri verilerini ortak arabirimden sorgulayabilir. Akıllı sözleşmeler, blok zinciri uygulamalarının taşıyıcılarıdır ve akıllı sözleşmeyle ilgili özel verilerin güvenliğinin korunması gerekir.

Mao, TEEX’in, şirketin “güvenilir bilgi işlem” çözümleri tarafından geliştirilenler gibi etkili “veri güvenliği koruma” önlemlerinin nasıl uygulanacağına dair “derin bir anlayışa” sahip olduğunu ekledi. Mao ayrıca , Ontology’nin TEEX ile işbirliği içinde yürütülen araştırmalar yoluyla özel akıllı sözleşmeler için “[diğer] blok zinciri güvenlik teknolojilerini” keşfetmeyi planladığını da açıkladı .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here